Foto: Tiit Blaat/ Ekspress Meedia
Ärileht 15. juuli 2019 11:29
Tallinna börs ja investoritel on kiire tööaeg, sest viimasel ajal on kasvanud börsile sisenevate ettevõtehulk ja lisaks sellele on ettevõtted hakanud lisaks börsiplaanidest rääkimisele ka raha kaasama.

Viimaste aastate jooksul on palju ettevõtteid andnud mõista, et nad võivad tulevikus saada börsiettevõteteks, mõne plaanid on selgemad ja kindlamad, mõnel ebakindlamad ja terendavad kusagil kauguses võimalike strateegiliste valikutena. Börsile minek on praeguses majanduse kõrgfaasis populaarne, kuna raha liigub palju, inimeste pangakontode jäägid aina kasvavad ja ettevõtted julgevad suuremaid plaane teha, mis sageli eeldab ka investoritelt lisakapitali kaasamist.

Investeerimishuvilistele on ettevõtete börsile tulek hea uudis, kuna sedasi laieneb käegakatsutavalt lähedaste ettevõtete ring, mille edust ja ebaedust võib osa saada ja sageli alustavad algajad investorid oma börsil toimetamisi just koduturult.

Börsile sisenemisest on rääkinud viimastel aastatel suurettevõtted nagu aianduspood Nurmiko, kullamüüja Tavid, kütusemüüja Alexela ja pank Luminor.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.