Juhtkiri

Juhtkiri | Teine kollane kaart politseijuhile (34)

ohtuleht.ee, 14. juuli 2019, 17:43
Foto: Martin Ahven
Tallinna ülikooli akadeemilise komisjoni otsus, et politseijuht Elmar Vaheri magistritöö pole plagiaat, tekitab vastakaid tundeid. Kergemalt võib hingata politsei- ja piirivalveameti töötajaskond, kes ei jää ilma kogenud ja kahtlemata võimekast juhist. Teisalt annab ülikooli hinnang, et lehekülgede kaupa võõraste mõtete enda omade pähe esitamise eest on õiglane karistus pelgalt lõputöö hinde alandamine (kuhu see „A“ pealt langetatakse, selgub sügisel), kellelegi kindlasti õigustuse rääkida sellest kõrgkoolist ka edaspidi kui hobusevaraste koolituskeskusest. Sellise jutuga tegi algust muide Mart Helme, kes siseministrina on Vaheri nii-öelda ülemuse rollis.

See, et tegu pole esimese kuulsusega, keda plagiaadikahtlusega on pihtide vahele võetud, tõstatab pealegi küsimuse, kas komisjon on neid kõiki nende ametikohast sõltumatult võrdselt kohelnud. Kas avalikkusele on piisavalt põhjendatud, mille poolest on sotside Rainer Vakra bakalaureusetöö ja Anastassia Kovalenko mõlemad magistritööd rohkem plagiaat kui Elmar Vaheri töö? Kui neist skandaalidest otsida aga muud positiivset tulemit kui akadeemiliste petturite suurest poliitikast eemale tõrjumine, siis see oleks senisest hoolikam kontroll, kuna sellest aastast laseb Tallinna ülikool plagiaadituvastusprogrammist läbi eranditult kõik lõputööd.

Järeldusi ootaks eelkõige poliitikutelt ka selles, kui õigustatud on kindlad haridusnõuded kõrgemates riigiametites. On ju Vaheri juhtumi puhul palju räägitud, kuidas põhitöö kõrvalt teadust tegema survestatu ilmutab suuri puudujääke tõenäoliselt mõlemas. Kas magistrikraadita tegi ja teinuks Vaher rumalamaid otsuseid?

Nüüd olemegi olukorras, kus liigne agarus osutus ogaruseks, ning politseijuhi mainel lasub komisjoni positiivsest otsusest hoolimata kole plekk. Pealegi on tegu teise nii-öelda kollase kaardiga Vaherile (esimene suurem ämber puudutas kõrvaklappide ja matkasaabaste eest tasumist asutuse krediitkaardiga) – kui jalgpallis peaks ta juba väljakult lahkuma, siis oma ametikohal on Vaheril nüüdsest palju ahtam eksimisruum.

34 KOMMENTAARI

l
Lauri 28. juuli 2019, 16:37
kuidas yks tuttav rääkiski et neil seal PPA's pidi olema nii raske leida juhtivatele ametikohtadele isikuid sellepärast ongi palgad mingi 2000eur kuus alates;)
k
Kas Vaher on sõjaväeteenistuse sooritanud või on see tema kolmas kollane kaart ? 16. juuli 2019, 23:24
küsin
Loe kõiki (34)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee