Maailm

ÄGE VIDEO | Prantsuse ettevõtja tuhises hõljuklaual Euroopa riigipeade kohal (17)

Toimetas Hindrek Pärg, 14. juuli 2019, 17:03
Franky Zapata demonstreeris oma hõljuklauda.Foto: AFP/Scanpix
Prantsusmaa leiutaja ja ettevõtja hõljus pühapäeval oma reaktiivmootoriga hõljuklaual ehk Flyboardil Pariisis toimunud Bastille' päeva paraadil Euroopa riigipeade kohal. 

Endine veemotosportlane Franky Zapata näitas oma leiutist muuhulgas ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi ees. Hõljudes mööda Champs-Elysees'd ning hoides käes relva, demonstreeris Zapata futuristliku lennumasina sõjalist potentsiaali, kirjutab uudisteagentuur AFP. 

Prantsuse kaitseminister Florence Party ütles raadionakal France Interile antud intervjuus, et hõljuklaual on mitmeid võimalikke rakendusi ning seda saavat ka kasutada ründeplatvormina. 

Reaktiivmootoriga hõljuki leiutanud Zapata sõnutsi saab masinaga lennata 190 km/h ning see suudab õhus püsida kuni kümme minutit. Ta soovib sellega lennata ka 25. juulil üle Prantsusmaad ja Inglismaad eraldava La Manche'i väina, kuid see vajaks seadeldise õhus tankimist. 

Tol päeval 110 aastat tagasi lendas enda konstrueeritud lennukil esmakordselt üle kanali Prantsuse lennunduspioneer Louis Blériot.

Samal teemal

14. juuli 2019, 11:41
President Kaljulaid osaleb Prantsuse rahvuspüha tähistamisel Pariisis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee