Kalmistu.Foto: Aldo Luud
Toimetas Katrin Rohtla 14. juuli 2019 09:25
Tallinna kalmistutel lähiajal hauaplatsidest puudus ei tohiks tulla, kuigi uusi matmiskohti saab vaid Pärnamäe ja Liiva kalmistule.

Tallinna Kalmistute juhataja Jaak Taevas selgitas ERR-i uudisteportaalile, et rohkem tuleks kasutusele võtta kalmistutel vanu piirkondi, mida enam hooldamas ei käida.

"Uusi matmiskohti antakse välja vaid Pärnamäe ja Liiva kalmistutele, teistel kalmistutel saab matta vaid pereplatsidele või akteeritud taaskasutusse võetavatele platsidele," pakub Taevas, et hinnanguliselt saaks Liival ja Pärnamäel kokku veel 20 000 uut platsi.

"Metsakalmistu on reserveeritud avalikus elus silmapaistnud isikutele, välja arvatud kolumbaarium. Siselinna kalmistul lihtsalt ei ole vabu kohti ja võimalik on saada vaid korduvkasutusse akteeritud hauaplatse," täpsustab Taevas.

Kommentaarid  (26)

Kas 15. juuli 2019 09:08
Raekoja platsile ei saagi?
uu 15. juuli 2019 08:20
Inimesi ei hoia enam kinni Eestis, seega kes hooldaks haudu? Oleme minetanud kõik, mida varem pühaks peeti.Perekondlikud sidemed kaovad. Varem hooldati ka lahkunud sugulaste haudasid, nüüd tihti jäetakse hooldamata oma vanemate hauad kohe kui matused läbi. Aeg teeb oma töö - tuhastamine on ainuõige tee.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS