Krimi

Õnnelik eksimine: metsa mustikale läinud naine ei leidnud enam koduteed (20)

Ohtuleht.ee, 13. juuli 2019 10:12
Metsa minnes peab alati tagama, et mobiiltelefoni aku oleks laetud.Foto: Kristjan Lepp
Politsei sai 8. juulil kell 19 teate, et metsa mustikale läinud 52-aastane naine ei leia enam metsast teed välja. Lääne prefektuur jagab sotsiaalmeedias lugu naisest, kes Soomaa kandis kaotas metsas tiheda rahe- ja vihmasaju tõttu suunataju. Ta jõudis teha kõne pojale, kuid kõne lõpuks sai naise telefonil aku tühjaks.

Marjulise otsingutele kaasati politseinikke Viljandist ja Pärnumaalt. Lisaks osalesid otsingukoerad ning vabatahtlikud.

"Helistasime ka kohalikele jahimeestele ning asusime välja selgitama naise võimalikku trajektoori, kui tema telefoni positsioneeringust selgus, et 52-aastane naine on tõenäoliselt ligi 60 kilomeetri kaugusel Soometsa piirkonnas," vahendab politsei.

Ka poeg tunnistas otsijatele, et ema võis hoopiski Soometsas olla, sest levi oli halb.

"Asusime kiiresti teele uue otsingukoha suunas ja saatsime sinna patrulli Pärnust, kel oli kaasas ka droon. Kell 22.15 paiku võttis meiega aga ühendust Soometsa kandis elav talumees, kelle sõnul oli tema koduuksele poole tunni eest koputanud naine, kes ütles, et oli metsa eksinud, ega leidnud enam teed koju. Mehe tütar toimetas naise tagasi elukohta Pärnus ja temaga on kõik hästi."

Naist otsis kahest sündmuspaigast 12 politseinikku ja 22 vabatahtlikku. Lisaks kaasati viis otsingukoera ja droon. 

Politsei tänab südamest kõiki vabatahtlikke, kes metsa eksinud naise otsimisel kaasa lõid ja meenutab, et metsa minnes tuleb kaasa võtta täislaetud akuga telefon. Enne marjule või seenele suundumist palume teil mõnele lähedasele teada anda, kuhu te minna plaanite ning mis kellaks teid tagasi on oodata. Kui peaksite hätta sattuma, on politseil teid nii võimalik kiiremini otsima asuda. 

Pildil on Eesti Päästekoerte Ühingu Pärnu treeninggrupi otsingukoer Kiltsi ja tema omanik, Haapsalu politseijaoskonna koerajuht Ain Laurits.