Eesti uudised

Olerex: klientide andmed laadis alla ainult üks inimene (11)

Hindrek Pärg, 12. juuli 2019 17:19
Foto: Martin Ahven
Eile tuli ilmsiks hiiglaslik andmeleke, mis puudutas kütusefirmat Olerex. Reedel teavitas ettevõte Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et klientide andmeid ei ole kurvitatud. 

Serverite kolimise tõttu oli olid avalikult kättesaadavaks jäänud ligikaudu 100 000 ärikliendi toimingut ehk info äriklientide tehingute kohta. „Meile teadaolevalt lekkisid ärikliendi nimi ja isikukood, krediitkaardiandmed kättesaadavad ei olnud. See ei tähenda, et kättesaadavad olid 100 000 inimese andmed, vaid 100 000 tankimise omad," rääkis neljapäeval RIA küberturvalisuse teenistuse juht Uku Särekanno.

Reedel kinnitas aga Olerex, et klientide andmeid pole kuritarvitatud ning andmed laaditi alla korra ühe inimese poolt, kelle isik on ettevõttele teada. 

Samuti teatas Olerex, et tundlike isikuandmete leket nende andmebaasist ei ole toimunud ja ühe inimese poolt alla laaditud andmekogum on tänaseks hävitatud.

Andmekogu sisaldas andmeid, mis olid kasutuses töös äriklientidega ja mis on suures osas kättesaadavad paljudest avalikest, sealhulgas riiklikest andmebaasidest.

Olerexi hinnangul vastavad nende rakendatud infoturbemeetmed nõuetele. Selle selguse annab RIA järelevalvemenetlus.

Samal teemal

16.06.2019
RIA tunnistab Olerexi andmelekke avalikustamisel tehtud vigu, kütusefirma sõnul polnud tundlik info haavatav
11.06.2019
HIIGLASLIKUD ANDMELEKKED: avalikult oli kättesaadavad Olerexi ja Tartu rattaringluse kasutajate andmed