Seisukoht

Seisukoht | Töötage tasuta? (17)

Indra Suvi, suvereporter, 12. juuli 2019, 16:49
Ajakirjandus on kallis ettevõtmine. Suure hulga reklaamirahast on neelanud Facebook ja Google ning meediaväljaannetel ei jää muud üle kui pinnal püsimiseks otsida aina uusi võimalusi. Üheks päästerõngaks on tasulised artiklid.

Vaatamata soovitustele hoiduda kommentaaride lugemisest, teen seda vahel siiski. Peale labasuste leiab sealt aeg-ajalt ka asjalikku tagasisidet, tänu millele olen saanud enda lugusid paremaks muuta.

Kuid tasuliste artiklite kommentaariumit lugedes torkab silma inimeste kurtmine, kuidas artikli lugemise eest aina raha nõutakse. Kujutan elavalt ette, kuidas needsamad inimesed loodavad poestki asju tänusõnade ja sooja käepigistuse eest saada, või ehk nõuavad mõnelt teenusepakkujalt, et tehke ometi tasuta! Täpselt samamoodi soovivad ajakirjanikud tehtud töö eest palka saada.

Tasuliste artiklite puhul kehtivad toimetuses mõistagi kõrgemad standardid – reeglina on need pikemad ja põhjalikumad ning nende kirjutamisele on pühendatud rohkem aega. Tasuta artiklite all tembeldatakse ajakirjanik aga tihtilugu lolliks, kuid kvaliteetsema sisu eest ei taha maksta neist keegi.

Sarnaselt poemüüja, õpetaja või juuksuriga ei tööta ajakirjanik tasuta. Kui väljaannete paar eurot maksev kuutellimus tundub olema liiast, siis pole ka artiklite kvaliteedi kallal virisemine kuigi õigustatud.

17 KOMMENTAARI

t
Tädi Rutt. eile, 19:04
Näh, kui lugejat pidevalt solvatakse kas harimatusest või ülbest lohakusest tulenevate kirjavigade või lapsikute teemakäsitlustega, siis nagu küll väg...
(loe edasi)
õ
ÕL tase: "naised suveks tuped trimmi", "anaal on uus oraal" eile, 02:06
Indrakene, poes on võimalik asju osta ilma kontot omamata. Kuidas Indrakene kujutab ette ajakirjanduse eest internetis maksmist nii, et igat hiirekur...
(loe edasi)
Loe kõiki (17)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee