Nädala TOP

TOP 5 | Kõlvart kehtestab end (8)

Elis Kusma, toimetaja, 12. juuli 2019, 16:49
Foto: Tiina Kõrtsini
Kui vangerdused Tallinna linnapea kabinetis paistsid esialgu märgilistena eelkõige selle poolest, et pealinn sai venekeelse linnaisa, püsis siiski lootus, et küllap jätkab keskerakondlik linnavõim senist liini. Ent Mihhail Kõlvart pole sugugi vaid peenhäälestusega piirdunud: tema ametiaja nähtavaim pärand saab olema linnaruumi kujundamine eelkõige autokasutajate huvides, mis võib selle valijabaasi rohkust arvestades sillutada talle teed veelgi kõrgelennulisemaks poliitiliseks karjääriks.

Kust tulevad mürgimaasikad?

Väidetavalt Eesti päritolu maasikatelt võetud proov on tekitanud ajakirjanduslike uurimuste ahela, mis jätab ostja nõutuna maasikalettide ette: keda saab ja võib usaldada, kui lõuna poolt veereb siia veokitekaupa marju, ent kõik turumüüjad vannuvad, et nende kaup on ise kasvatatud? Toiduohutuse eest vastutavad ametkonnad peavad jalad kõhu alt välja võtma, et Eesti mahemarjade pähe ei saaks müüa Poola mürgimaasikaid.

Mis on ametis jätkamise hind?

Peaprokuröri soov jätkata ametis ning teda selles toetavale Keskerakonnale soodsalt lõppenud kolm kokkulepet prokuratuuriga tõstatavad küsimuse võimalikust huvide konfliktist. Viimane vajab veel tõendamist, ent mõistlik oleks võimalused sellisteks tehinguteks juba eos välistada, kehtestades kõrgematele riigiametitele vaid ühe ametiaja.

Minister hõivas puldi 

Kui paljusid laulupeoga kaasnenuid ebameeldivaid üllatusi annaks vältida parema korraldusega – näiteks bussigraafiku tihendamine, müüdavate piletite arvu piiramine, WCde lisamine jne –, siis raskem on ennetada arvamustelainet, mis kaasneb kultuuriministri improviseeritud ja sageli segase sõnumiga kõnega. Ehk oleks tõesti parem poliitikuid laulupeol kõnepulti üldse enam mitte lasta?

Filmivõtted lõhestavad

Lasnamäe kanali muutumine Hollywoodi võtteplatsiks on pannud vihast pulbitsema ummikutes istuvaid autojuhte, kuid ühissõidukite kasutajate elul pole häda midagi: ühistranspordikorralduste muudatustest teavitati aegsasti, kanaliäärsetes poodides on järjekorrad autosõitjate võrra lühemad, võttemeeskond jagab bussipeatustes varahommikul küpsetisi ning parimal juhul on see peatus kodule lähemalegi toodud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee