Eesti uudised

Õiguskomisjon esimees: kuulujuttude paljusus näitab, et Lavly Perling on erakondade ülene (25)

Marvel Riik, 12. juuli 2019 13:59
Jaanus Karilaid.Foto: Alar Truu
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid ütles kommentaaris Õhtulehele, et peaprokuröri Lavly Perlingu kohta ringleb mitmeid erinevaid kuulujutt, kes talle suuniseid annab. „Peaprokurör Lavly Perling on erakondade ülene. Kuulujuttude paljusus on siin heaks testeriks,“ rääkis Karilaid.

„Peaministri ja peaprokuröri kohtumise kõrval teeb mind pigem murelikuks Siim Kallase loogika ja mõtteviis üleelmises Eesti Ekspressis, kus ta paljastas järjekordselt oma koduerakonna tegeliku pale: tähtsa riikliku ametikohta saades jäädakse võlgu.

Samal teemal

Aga mulle isiklikult on jäänud mulje, et peaprokurör Lavly Perling on erakondade ülene. Kuulujuttude paljusus on siin heaks testeriks. Küll on räägitud, et tegelikult juhib peaprokuröri Reinsalu [Isamaa] sõpruskond, siis, et Tallinna Sadamas on poliitilised [Reformierakonna] liinid „unustatud“. Nüüd räägitakse Keskerakonna lähedusest – täpselt nii nagu mõnele erakonnale konjuktuurselt kasulikum on.

Arvan, et prokuratuur on ka siin [nõndanimetatud Savisaare] juhtumis Keskerakonnaga liiga karm, sest Edgar Savisaar on ju kohtukulli eest pääsenud. Edgar Savisaar on võimalikke kokkuleppeid eitanud ja nende tõesust saab koos otsusega kaaluda ainult kohus.

On elementaarne, et peaminister saab kokku riiklikult tähtsate inimestega, nagu seda on peaprokurör. Paratamatul tuleb Jüri Ratasel kahte moodi käituda: ühelt poolt saab ta rääkida kui peaminister ja teiselt poolt peab ta rääkima nagu erakonna esimees. Kindlasti ei saa ta seda rolli välistada. Kuidas ja mida nad täpselt rääkisid, seda saavad nad ise kommenteerida. Aga rääkida mingist mõjutamisest, see on kindlasti välistatud. Keskerakond saab ju kriminaalkaristuse. See on väga karm.“

Samal teemal

12.08.2019
SPEKULATSIOONID: mis saab peaprokuröri kohast ja kas Lavly Perling saab jätkata?
05.08.2019
EKRE saadik loopis riigikogu ees tühje sõnu. Järgmise peaprokuröri osas pole otsust tehtud
12.06.2019
Peaministri büroojuht: Ratas ja Perling peatusid põgusalt Keskerakonna kriminaalasjal
12.06.2019
Hanno Pevkur: on normaalne, et peaprokurör vestleb poliitikutega