Eesti uudised

Tõnis Lukas: peatage Lasnamäe kujund tekkis laulupeol  (12)

Toimetas Triinu Laan, 12. juuli 2019 13:31
Foto: Erki Pärnaku
Kultuuriminister Tõnis Lukas on märganud, et tema kõne laulupeol on paljusid kulmu kergitama pannud. 

Sotsiaalmeedias  kirjutab Lukas, et inimeste arvamused lähevad talle korda ning selgitab oma kõne tagamaid.  

Samal teemal

"Rääkisin liiga valjult? Kui Kalevi staadionil ütles helimees mulle, et "sina räägi, minu asi on võimenduse tugevust reguleerida", siis lauluväljakul lähtusin samast teadmisest," selgitab minister. Ta väidab, et puldis olles ei olnud kohati iseenda häält üldse kuulda  ning seetõttu kõvandas ta ka häält ning püüdis mitmel korral tulla tekstiga varem sisse, et jutt liiga ei veniks.

Peatage Lasnamäe kujund tekkis ministri sõnul kohapeal. "Olin mures nende inimeste pärast, kes ei pääsenud juba seekord lauluväljakule ja teadsin, et planeeritud ehitustegevuse tõttu Lasnamäe nõlval ja selle all on laulupeo korraldamiseks järgmisel korral veelgi vähem ruumi."

Mingit mõtet rahvuste vastandamiseks ministril peast läbi ei käinud ja sellist tõlgendust ei tasu tänapäeval sest kujundist enam ka otsida.

Lisaks leppis Lukas korraldajatega kokku, et ei pea klassikalist kõnet, vaid väljendab üksnes oma emotsiooni ja tänan tegijaid. "See, kui mu isamaaline vaimustus osale arvajatest liigsena tundub, on hoopis teine teema."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee