Maailm

Kreetal surnult leitud teadlasel polnudki terviseriket, naine mõrvati maa-aluses punkris (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. juuli 2019 14:06
Suzanne Eaton oli kahe poja ema ja töökaaslaste seas hinnatud kolleegFoto: Searching for Suzanne / Facebook
Õhtuleht kirjutas 9. juulil Ameerika bioloogist Suzanne Eatonist, kelle surma põhjuseks Kreeta saarel oli esialgseil andmeil tõenäoliselt kuumarabandus või kukkumine. Nüüd uurib Kreeka politsei ilmasõja-aegsest punkrist leitud naise surma kui kuritegu.

59aastane bioloog Suzanne Eaton läks 2. juuli hommikul Kreeta saare loodeosas tervisejooksule. Kreetal viibis ta tööasjus, Dresdenis elav ameeriklanna osales seal ühel teaduskonverentsil. Sportlik naine jooksis iga päev vähemalt pool tundi.

Pärast hommikujooksule suundumist ei tulnud Suzanne aga tagasi. Otsingud naise leidmiseks kestsid pea nädala. Esmaspäeva hilisõhtul teatas Kreeka politsei, et kaks jalutajat leidsid naise surnukeha.

Suzanne'i perekond pani sotsiaalmeedias kaasaelajatele südamele, et need ei levitaks alusetuid kuulujutte. Tõenäoliselt tabas naist terviserike – ilm oli tol päeval väga kuum – või kukkus ta kaljusel maastikul.

Politsei leidis Suzanne'i vanast II ilmasõja aegsest maa-alusest punkrist. Seda ja teisi saarele ehitatud peidupaiku kasutasid tol ajal Kreetat okupeerinud Natsi-Saksamaa sõdurid.

Kohtuarst tuvastas, et Suzanne ei heitnud maa-aluses punkris hinge mingi terviserikke järel. Surma põhjustas lämbumine. Veel pole selge, kas surm saabus punkris või tapeti naine kõigepealt ning mõrvar lohistas tema surnukeha seejärel punkrisse. Lisatõendiks sellest, et naise surm polnud loomulik, on see, et tema keha kattis kotiriidest lina. Mõned Kreeka väljaanded kirjutavad, et peale lämbumise polnud Suzanne'i kehal muid vägivallatunnuseid, Greek Reporter aga vahendab, et tema ihu katsid sinikad ja marrastused.

Mõrvarist võib oletada vaid seda, et tegemist pidi olema kohalikuga, kes kanti hästi tunneb. Vana punkri sissepääsu varjab tihe põõsastik ja suur puu, mida piirkonnaga vähem tuttava turisti pilk ei silma. Kreeka politsei jätkab kriminaaluurimisega.

Suzanne Eatonit jäävad leinama abikaasa ja kaks poega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee