Eesti uudised

KRAAD JÄÄB: Elmar Vaheri magistritöö läheb ümberhindamisele (52)

Toimetas Marvel Riik, 12. juuli 2019, 12:26
Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.Foto: Martin Ahven
Täna kogunenud Tallinna ülikooli akadeemiline komisjon otsustas saata politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri magistritöö õigusteaduse magistriõppekava lõputööde kaitsmiskomisjonile uuesti hindamiseks.

„Töös esinevatest viitamisvigadest tulenevalt soovitab akadeemiline komisjon hinnet alandada, kuid töö väärib komisjoni hinnangul siiski positiivset hinnet,“ teatas ülikool pressiteatega. „Oma otsuse kujundas komisjon lähtudes viitamisvigade ulatusest, nende sisust ja olulisusest töö eesmärkide saavutamiseks, võttes muu hulgas aluseks nii ülikoolisisesed kui ka -välised ekspertanalüüsid.“

Samal teemal

18. juunil pöördus Vaher Tallinna ülikooli poole ajendatuna Eesti Ekspressi artiklist, mis tembeldas tema 2016. aasta jaanuaris kaitstud magistritöö plagiaadiks. Vaher avaldas soovi kontrollida oma töö vastavust akadeemilistele nõuetele. Töö juhendaja Ilmar Selge saatis Õhtulehele omapoolse 8-leheküljelise kiirhinnangu artiklis esitatud väidete kohta, kus kinnitas, et tegemist ei ole plagiaadiga.

„Elmar Vaher on arvestades töökohustuste täitmist lõputööd kirjutanud pikema aja jooksul,” selgitas Selge Õhtulehele. „Kui töö oleks kaitstud mais-juunis 2015, ei oleks tekkinud küsimust kattuvusest paralleelselt valminud ning Tallinna ülikoolis 25. mail ja 15. mail 2015 kaitstud doktoritöödega.”

Eesti Ekspressi väitel on Vaher oma magistritöös kopeerinud Janar Jäätma poolt Tartu ülikooli õigusteaduskonnas 2015. aastal kaitstud doktoritööd „Ohutõrjeõigus politsei- ja korrakaitseõiguses: kooskõla põhiseadusega“. Samuti on Vaher oma töös ilma viidete ja ilma jutumärkideta kasutanud Mait ­Laaringu doktoritööd „Eesti korrakaitseõigus ohuennetusõigusena“, mis on samuti kaitstud Tartu ülikoolis 2015. aastal.

Lisaks eelnimetatud kahe doktoritöö kasutamisele on Vaheri magistritöös kopeeritud muidki allikaid: põhiseaduse kommenteeritud väljaannet, eri seaduste seletuskirju, kaitseministeeriumi kodulehekülge ning Soraineni advokaadibüroos 2013. aastal valminud „Kriisireguleerimise valdkonna juriidilist analüüsi“. Vaheri magistritöö pole muidugi selline nagu Rainer Vakra oma, kus originaalmaterjal sisuliselt puudus, aga tegu pole ka paari pisikese viiteveaga. Vaheri töösse on kopeeritud lauseid, on kopeeritud üksikuid lõike ja ka suuremaid osi, seisab Eesti Ekspressi artiklis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee