Eesti uudised

Peaministri büroojuht: Ratas ja Perling peatusid põgusalt Keskerakonna kriminaalasjal (37)

Marvel Riik, 12. juuli 2019 11:29
Peaminister Jüri Ratas.Foto: Tiit Tamme
Peaministri büroo juhataja Johannes Merilai sõnul kõnelesid peaminister Jüri Ratas ja peaprokurör Lavly Perling aprilli alguses väga põgusalt Keskerakonna kriminaalmenetlusest. „Nii nagu mina aru saan, oli see väga põgus teema markeerimine, muude teemade keskel,“ ütles Merilai.

„Nagu Perling on ka ise avalikult välja öelnud, et tema ja peaminister Jüri Ratas puudutasid teemat [Keskerakonna kriminaalmenetlust] pealiskaudselt: millised on Keskerakonna plaanid selles küsimuses? Ratas vastas põgusalt, et sellega tegeleb erakonna poolt peasekretär ja prokuratuuri poolt vastav prokurör,“ täpsustas Merilai.

Teatavasti sõlmis Keskerakond ja prokuratuur mais kokkuleppe, millega Keskerakond tunnistas end süüdi varjatud annetuste vastuvõtmises. Keskerakonnale määratud karistus on Äripäeva andmetel 275 000 eurot, millest 25 000 eurot saab partei tasuda 12 kuu jooksul osamaksetena. Ülejäänud 250 000 eurot on tingimisi karistus, mida ei pöörata täitmisele, kui Keskerakond ei pane pooleteise aasta jooksul toime ühtegi uut rikkumist.

Seoses Perlingu ametiaja lõppemisega on tõstatatud küsimusi, kas peaprokurör on teinud peaministrierakonnale soodsaid otsuseid.

Samal teemal

05.08.2019
EKRE saadik loopis riigikogu ees tühje sõnu. Järgmise peaprokuröri osas pole otsust tehtud
12.06.2019
Õiguskomisjon esimees: kuulujuttude paljusus näitab, et Lavly Perling on erakondade ülene
12.06.2019
Hanno Pevkur: on normaalne, et peaprokurör vestleb poliitikutega
12.06.2019
Leht: Jüri Ratast ja Lavly Perlingut kahtlustatakse kokkumängus