Maailm

ESIMENE KONTAKT: Ukraina president Zelenskõi helistas Putinile (19)

Toimetas Aadu Hiietamm, 12. juuli 2019, 12:40
Vladimir Putin ja Volodõmõr Zelenskõi.Foto: AFP/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin ja Ukraina uus riigipea Volodõmõr Zelenskõi arutasid Kremli teatel neljapäeval Ida-Ukraina konflikti reguleerimisega seotud küsimusi ning koostööd mõlemal poolel kinni peetavate isikute naasmiseks. Kremli pressiesindaja lisas, et telefonivestus toimus Ukraina poole algatusel.

Tegemist oli kahe riigijuhi esimese kontaktiga. Nad ei ole varem kohtunud, telefoni teel vestelnud või kirju vahetanud. 

Samal teemal

Zelenskõi pressiteenistus kinnitas vestluse toimumist ning lisas, et võtmeküsimus oli mullu 25. novembril Kertši väinas kinni peetud ja seejärel vangistatud 24 Ukraina mereväelase vabastamine.

Selle nädala algul pöördus 20. mail ametivande andnud Zelenskõi Putini poole ettepanekuga korraldada Minskis rahuläbirääkimised kuue riigi liidrite osavõtul. Senisele Normandia nelikule (Venemaa, Ukraina, Saksamaa ja Prantsusmaa) lisanduks Suurbritannia ja USA.

Putin vastas Ukraina riigipea ettepanekule neljapäeval ajakirjanike vahendusel. Ta ütles, et Moskva on valmis Normandia formaati laiendama, kuid täpsemalt saab sellest rääkida alles pärast Ukraina parlamendivalimisi ja uue valitsuse moodustamist. Parlamendivalimised toimuvad Ukrainas 21. juulil. 

Täna toimub Pariisis Normandia neliku kohtumine liidrite nõunike tasemel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee