Eesti uudised

Kliima ikkagi muutub? Valitsus moodustas erikomisjoni vähendamaks kasvuhoonegaase (26)

Toimetas Marvel Riik, 12. juuli 2019 09:49
Kliimamuutuse meeleavaldajad Toompeal.Foto: Tiit Tamme.
Valitsus, mille liikmete hulgast on kostunud skeptilist suhtumist kliimamuutuste osas, moodustas neljapäeval kliima- ja energiakomisjoni, mis hakkab muu hulgas otsima lahendusi, kuidas vähendada kasvuhoonegaaside heidet.

Loodud komisjon hakkab kujundama kliima- ja energiapoliitilisi seisukohti ning kaardistama lahendusi kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks ja riigi energiavarustuse tagamiseks. Eesti jaoks on kõige keerulisemad teemad energiasektori reform ning transpordisektori üleviimine puhastele kütustele.

Komisjoni esimeheks on peaminister Jüri Ratas ning liikmeteks haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kaitseminister Jüri Luik, keskkonnaminister Rene Kokk, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, välisminister Urmas Reinsalu ja rahandusminister Martin Helme.

„Selge on see, et järgnevatel aastatel ja aastakümnetel näeme energiasektoris mitmeid murrangulisi samme. Suured muutused on ühelt poolt keerulised, kuid nende nutikas ületamine aitab alati avada uusi uksi,“ ütles peaminister. „Kliimamuutused puudutavad kogu Eesti majandusstruktuuri ning ühiskonda. Hetkel on loomulikult kõige aktuaalsemad Ida-Virumaaga seotud väljakutsed. Meie põlevkivikeskne energeetika peab arenema. Peame võtma suuna keskkonna parema hoidmise ja põlevkivi targema kasutamise suunas.“