Eesti uudised

VAKTSINEERIMA! „Emad on ära unustanud, kui palju on lapsi maetud.“ (186)

Viljar Voog, 11. juuli 2019 19:55
PROBLEEM: Kui inimene on endale pähe võtnud, et vaktsiinid on ohtlikud, on teda tohutult raske ümber veenda.Foto: David Cheskin/PA Images/Scanpix

Suts ja valmis – tänapäeval Eestis vaktsineerimisse nii enam ei suhtuta. Arstide asemel internetiteadmisi usaldavad vanemad eelistavad oma võsukesi vaktsiini haruharvadest kõrvalmõjudest hoida ja tagajärjeks on see, et Eestis on juuli alguse seisuga tänavu leetritesse haigestunud juba 25 inimest.

Leetrite Eestisse tagasi lubamine on skandaalne. 2014. aastal ei haigestunud meil leetritesse keegi. Mullu oli haigestunute number juba kümme, mis oli rohkem kui viiel eelneval aastal kokku. Tänavu on siis jõutud sinnamaani, et poole aasta peale on leetritesse nakatunuid juba 25. See number on arusaamatult suur, sest juba üle 50 aasta on saanud leetrite vastu vaktsineerida. Aina rohkem vanemaid võtab aga vastu otsuse, et tema laps vaktsiini ei vaja. Miks?

96 protsenti neist arvavad, et vaktsiinis peituvad kahjulikud ained, see koormab liigselt organismi ja lapse immuunsüsteemi peetakse piisavalt tugevaks, et haigustega ise võidelda. Numbrid pärinevad Tartu teadurite uuringust, kus küsitleti 1557 Eesti vanemat, kelle laps on noorem kui viieaastane. Neist suisa 246 olid otsustanud, et nemad (enam) last ei vaktsineeri.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.09.2019
Need neli riiki Euroopas pole enam leetrivabad
22.07.2019
ARST KEELDUS LAST VAKTSINEERIMAST: kui te mulle lugu üle lugeda ei anna, maksate 10 000 eurot
17.07.2019
Saksamaa valitsus toetab kooli- ja lasteaialaste kohustuslikku vaktsineerimist
21.06.2019
Leetritesse haigestus veel neli vaktsineerimata inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee