Maailm

Armukade teismeline poiss lõikas klassivennal pea maha (30)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. juuli 2019 21:10
MÕRVAR: armukade Mathew Borges tappis oma klassikaaslaseFoto: @people / Twitter
Mathew Borges, kes seisis kolmapäeval kohtuniku ees, on praeguseks 18aastane. Sama vana võiks olla ka Lee Viloria-Paulino, kui ta poleks armukadeda ja jõhkra klassivenna käe läbi elu kaotanud.

2016. aasta sügisel lõppes Mathew Borgesi ja tema tüdruksõbra suhe. Peagi leidsid tütarlaps ning Borgese klassikaaslane Lee teineteist. Noored hakkasid koos väljas käima.

See, et eksil tekkis keegi uus, ei mahtunud aga Borgesele hinge. 2016. aasta 17. novembril saatis ta neiule tekstisõnumi, milles seisis: „Järgmisel korral kui mind näed, vaata mulle silmadesse, sest see on viimane kord kui neid sellistena näed. Nad on peagi surnud.“

Kaks nädalat hiljem avastas üks koeraga jõe ääres jalutanud meesterahvas kaldaserval jõleda leiu: surnukeha, millel ei paistnud olevat pead ega jäsemeid. See kuulus noorukile, keda politsei ja murest murtud lähedased taga otsisid. See kuulus Leele. Borgese raev armukadedusest oli nii taltsutamatu ja pimestav, et ta lõikas Leed tappes tal käed ja pea maha.

Juba järgmisel päeval võttis politsei ta kinni. Selle aasta 10. juulil saabus pärast pikka-pikka uurimist viimaks ka kohtuotsus: eluaegne vangistus. Süüdimõistvale otsusele eelnes Lee ema pisarsilmne kõne, milles ta palus kohtul säästa teiste potentsiaalsete ohvrite elu ja Borges eluks ajaks trellide taha saata.

Ajakiri People kirjutab, et Borgese advokaadid on pettunud: nemad üritasid apelleerida sellele, et otseseid füüsilisi tõendeid Borgese süüst ei ole. Kuna ta oli kuriteo toimepanemise ajal alaealine, on tal 30 aasta pärast õigus paluda karistuse leevendamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee