Eesti uudised

GALERII | PÜSSID PALGE! Puudega inimesed karastavad end militaarlaagris (16)

Marvel Riik, 11. juuli 2019 17:49
MILITAARMAAILM: Laagrilistele taheti pakkuda võimalikult palju erinevaid kogemusi ja emotsioone. Üks neist oli paukpadrunitega laskmine.Foto: Erki Pärnaku

Veokikastis rappumine, telgis ööbimine ja kõrvulukustavad püssipaugud – militaarlaager aitab puudega inimestel mugavustsoonist väljuda ja iseloomu kasvatada. „See iseseisev elu on ikka raske. Väga palju pead tegema,“ muljetab 46aastane Vova, kes unistab iseenda peremeheks olemisest.

„Tahtsime tuua tankid, kuid seekord pidime leppima üksiksõduri varustusega,“ ütleb vabandavalt Briti sõdur. Ta esineb väikese klubi ees, kuhu igaüks ei pääse. Siin on vaid erilised inimesed – nii erilised, et kõike nad teha ei suuda. Aga nad ikkagi tahavad ise kõike teha. Militaarmaailma ühelt poolt individuaalsust ja teisalt meeskonnavaimu nõudev mõtteilm on erilistele laagrilistele sobilik proovikivi.

9.–11. juulil toimunud metsalaagrisse Haapsalu külje alla Kiltsi sõjaväelennuväljale pääses 17 soovijat. Sealhulgas 17aastane Hendra, kes on selles laagris juba kolmandat korda. Tal on keskkoolis veel mõned aastad käia, kuid juba tuleb mõelda sellele, mida eluga ette võtta. See nõuab julgust, mida ta laagrist otsibki.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.11.2019
HIRMUL SUURED SILMAD? Kundalased kardavad isepäi uitavaid hoolealuseid
06.09.2019
28 kukub ja ajateenistusest prii! „Ootan huviga, kas nad teevad mulle veel ühe trahvi.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee