Maailm

Ebateaduse vastu: Prantsuse valitsus lõpetab homöopaatia rahalise toetamise (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. juuli 2019 18:19
Prantsuse tervishoiuminister Agnes Buzyn muretses, et läbikukkumise korral võib ta töö kaotadaFoto: AFP/Scanpix
Prantsuse tervishoiuministeerium teatas, et 2021. aastast ei hüvita riik enam homöopaatilist ravi. Sellele eelneb üleminekuperiood, mil rahastus väheneb, vahendab France24.

Homöopaatia on pseudoteaduslik praktika, mille toime ei ole kriitikute sõnul tulemuslikum kui platseebo kasutamine. Seetõttu otsustasid Prantsuse terviseeksperdid, et edaspidi ei ole tarvis homöopaatilist ravi enam hüvitada. Praegu katab tervisekindlustus 30 protsenti homöopaatilisest ravist. 2021. aastal lõpeb hüvitamine täielikult. 2020. aasta jääb üleminekuajaks, mil toetus langeb poole võrra ehk 15 protsendile.

Prantsuse tervishoiuminister Agnes Buzyn tunnistab, et küllap võib otsus olla ebapopulaarne ning rõhutab, et rahastuse ära võtmine ei tähenda keeldu. Arstid võivad homöopaatilisi ravimeid endiselt välja kirjutada ja patsiendid neid osta. Buzyn rääkis enne otsuse langetamist Prantsuse meediale, et homöopaatia rahastamise eelnõust võib oleneda tema töökoha säilimine, sõnades, et kaalul on riigi valitsuse teaduslik tõsiseltvõetavus.

Prantsuse homöopaadid juba protestivad, kinnitades, et vajadusel pöörduvad oma õiguste taganõudmiseks president Macroni poole.

Ebapopulaarne on otsus tegelikult ka teadlaste ja homöopaatia kriitikute seas. Nemad ei mõista, milleks on vaja aastast üleminekuperioodi. Buzyn sõnas, et see on vajalik selleks, et arstid ja patsiendid olukorraga harjuda jõuaksid.

Möödunud aastal kulutas Prantsusmaa sotsiaalkindlustusamet homöopaatilistele rohtudele ja ravile 126,8 miljonit eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee