Öösel turule toodud kaup.Foto: Martin Ahven
Dannar Leitmaa, päevauudiste ja veebikeskkondade juht 11. juuli 2019 16:58
Riigikontroll andis välja toiduohutuse auditi, kus selgus tragikoomiline tõsiasi Eesti elust aastal 2019. Toidulauale jõudva porgandi ohutust ei taga keegi, sest üks amet tegeleb taimedega ja peab porgandit toiduks, teine amet tegeleb toiduga ja peab porgandit taimeks.

Üks tore telekanal üritab päise päeva ajal küsitavate meetoditega inimestelt raha välja meelitada. Eelkõige on ohvriteks vanemad inimesed, kes ei saa aru, et ka vastamata kõne maksab. Amet ütleb, et olge ettevaatlikud, kuid ikka midagi ei toimu.

Postimees on kirjutanud mürgitatud veega kaevust, kuid jälle teatavad erinevad ametid, et see pole ikka päris nende valdkond.

Maaleht ja Õhtuleht kirjutasid sel nädalal mõlemad, et turgudel Eesti maasikate pähe müüdavad maasikad tulevad kummalisel kombel meie lõunanaabrite juurest. Seda on räägitud juba aastaid, aga ametid ärkavad taas alles nüüd.

Samal ajal arutatakse tõsiselt, et kas nimi tohib või ei tohi olla sooneutraalne. Või kas passis peab olema ema ja isa eraldi välja toodud või ei pea.

Äkki tegeleks ikka oluliste asjadega? Et ma ei pea vanema sugulase pärast muretsema, et temalt nahk üle kõrvade tõmmatakse. Et ma ei peaks enda lapsele turult toitu ostes mõtlema, et mis saasta ma talle nüüd pakun ja kas see on ikka tervislik maasikas või veidi närvimürgiga vürtsitatud. Tohiks äkki paluda?