Krimi

NARKOTUDENG JÄI VAHELE: India kodanikust nooruk vahendas mõnuaineid töötule püsikliendile (76)

Karin Sõmer, 11. juuli 2019 11:45
JÄI SÜÜDI: Narkotudengi käte vahelt käis läbi hulgaliselt mõnuaineid. Foto: Karin Sõmer
Tallinnas õppiv 21aastane India kodanik X jäi vahele mõnuainete vahendamisega. Ettevõtlikul noorukil olid tekkinud lausa püsikliendid, nagu näiteks töötu Erki (32). Mõlemal mehel tuli astuda korraga Harju Maakohtu ette 10. juulil.

Süüdistuse kohaselt omandas Tallinna Tehnikaülikooli tudeng mullu suures koguses mõnuaineid, millest osa hoiustas oma elukohas ning osa andis edasi erinevatele isikutele, sealhulgas püsikundest töötule Erkile.

Mehed jäid politseile vahele eelmise aasta 10. detsembri õhtul, kui Erki ostis Xilt ligikaudu 10 grammi marihuaanat. Järgmisel päeval otsis politsei läbi Xi kodu, kust leiti kanepit, hašišit, MDMAd, LSDd ning erinevaid tablette, sealhulgas retseptiravimeid alprasolaami (Xanax) ja midasolaami.

Püsiklient Erki ostis Xilt regulaarselt 1–10 grammi kanepit. Viimase kanepiostu käigus politseile vahele jäädes sai Erki süüdistuse ka narkojoobes sõidukijuhtimises.

Lisaks oli rahustitelemb Erki tellinud piiritaguselt müüjalt enda elukaaslase nimele ja aadressile pakikese, mis sisaldas 15 tabletti diasepaami, 10 tabletti lorasepaami ning 613 Xanaxi-tabletti. Saadetise, mille lähteaadressiks oli märgitud Serbia, konfiskeerisid tolliametnikud siiski mullu maikuus enne Erkini jõudmist.

Kohtus tõlgi abi vajanud X tunnistas end süüdi ning sai karistuseks ühe aasta, viie kuu ja 28 päeva pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseajaga. Lisaks peab ta menetluskulude katteks tasuma maksu- ja tolliametile 2002 eurot.

Ka Erki tunnistas end süüdi ning tedagi karistati tingimisi vangistusega, pikkusega üks aasta, 11 kuud ja 28 päeva kaheaastase katseajaga. Ühtlasi tuleb tal maksu- ja tolliametile 12 kuu jooksul tasuda 1242 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee