Matteo Salvini (vasakul) ja Vladimir Putin 2014. aastal ühise laua tagaFoto: RIA Novosti/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 10. juuli 2019 21:27
Itaalia asepeaministri ja erakonna Liiga juhi Matteo Salvini nõunik käis Venemaal naftaleppe osas läbi rääkimas. Ühes Moskva hotellis arutavad nõunik ja Vene poole esindajad aga lisaks magusale diilile ka seda, kuidas luua uus, Venemaale meelepärasem Euroopa.

Kohtumise täispikk salvestis jõudis netiväljaande Buzzfeed kätte (inglisekeelne lahtikirjutus loetav SIIN). Metropoli hotellis kohtusid kuus meest, kolm venelast ja kolm itaallast, viimaste seas Matteo Salvini isiklik nõunik Gianluca Savoini. Venelaste isikuid pole Buzzfeed veel suutnud tuvastada.

Lisaks sellele asjaolule väärib märkimist ka see, et parteide rahastamine välismaalt on Itaalias seadusega keelatud.

„Me soovime Euroopat muuta,“ lubas Savoini venelastele. „Uus Euroopa olgu Venemaaga lähedasem kui varem, sest me tahame oma suveräänsust.“ Ta loetleb teisi partnereid Euroopas: Marine Le Pen, Victor Orban, Rootsi Demokraadid, Alternative für Deutschland, Austria Vabaduspartei „ja teised Euroopa parteid“.

„Me väga tahaksime astuda headesse liitlassuhetesse nende parteidega, kes Venemaad pooldavad, aga on venemeelsed mitte Venemaa pärast, vaid meie oma riikide pärast,“ selgitas Savoini.

Ei Savoinit ega Salvinit pole õnnestunud kommentaaride saamiseks kätte saada. Savoini soovitas Buzzfeedil pöörduda oma advokaadi poole, toogi pole aga esialgu midagi vastanud.

Samal teemal

Kommentaarid  (64)

12. juuli 2019 11:23
Kas ekre.men.dist mode kustutab siseministri korraldusel?
kustutatud kommentaar 12. juuli 2019 11:22
Vene okupantide teenistuses olnud mark.sis.mi-leninismi prop.agandist Helme on endiselt kremli palgal? Kiidab ju jätkuvalt venemaad ja võitleb vene koolide säilitamise eest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS