Eesti uudised

VAU! Laulu- ja tantsupeo toitlustaja tuli supiga ülitäpselt välja (33)

Kalle Valge, 10. juuli 2019 17:44
XX tantsupidu "Minu arm", tantsupeol pakuti lõunasöögiks suppi.Foto: Tiit Tamme
4-7. juulil toimunud laulu- ja tantsupeol ning sellele eelnenud proovides toitlustati enam kui 47 000 lauljat ja tantsijat, koorijuhti ja juhendajat. Peolisi supiga varustanud Orklal jäi üle vaid 270 pakki supipõhja, mida oli kogu varutud supist alla kolme protsendi.

Põltsamaa turundusdirektor Marek Viiol kommenteeris rõõmsalt, et supiga tuldi välja ülitäpselt – järele jäi vaid 4800 portsjonit. Viiol kiitis väga Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhatajat Aet Maateed, kes neile igaks peoks vajalikud toidukogused välja arvutab.

Mees tõdes, et needki supid jäid järele vaid seetõttu, et üks läbimäng jäi reedel halva ilma tõttu ära. "Tegelikult oleks esialgselt plaanitust isegi puudus tulnud. Aga me saatsime Lauluväljakule lisaks ka ekstra koguse purgisuppe, et keegi kindlasti ilma ei jääks." Alles jäänud supipakid toimetati tagasi Põltsamaa lattu.

Taimetoit

"Me teame, et taimetoitlus ei ole täna mingisugune sähvatus ega trend – see ongi uus normaalsus," kommenteeris Viiol. "Inimesed tarbivadki teadlikult vähem lihatooteid – on inimesi, kes ongi veganid ja söövad ainult taimset toitu, on neid, kes asendavad vaid teatud hulga loomsest toidust. Aga see on juba igapäevane normaalne toitumine."

Muuseas valmistati kaks aastat tagasi toimunud noorte laulu- ja tantsupeo jaoks samuti taimetoitu – köögivilja-nuudlisuppi. Et aga nuudlite sees on muna, siis ei saanud seda päriselt taimetoiduks nimetada. Niisiis oli järgmine samm igati loogiline.

"Tagasiside, mis me taimetoidule saime, oli väga positiivne. Kokku oli ligi 30% supist taimset päritolu ning see kõik söödi ära," kommenteeris mees.

Öko-nõud

Seda, et vaht-polüstereen asendada, selles polnud turundusjuhi sõnul kahtlustki. Alternatiivne topsimaterjal olnuks kas tavaline kartong, mis on lamineeritud kilega või jätkusuutlikult majandatud metsade puidust valmistatud ning loodusliku polümeeriga lamineeritud kartong. "Valisime kahest variandist kallima ja keskkonnasõbralikuma – kui juba keskkonnasõbralik, siis olgu ta keskkonnasõbralik lõpuni välja," sõnas Viiol.

Kusjuures on see polümeer spetsiaalsest maisist, mis ongi tööstuslikul eesmärgil kasvatatud – kelleltki toitu ära võetud ei ole. Samast materjalist olid tehtud ka suppide söömiseks pakutavad lusikad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee