Eesti uudised

VIDEOD | President: perevägivald ei ole iialgi pere siseasi. See on kõigi meie asi (128)

Toimetas Triinu Laan, 10. juuli 2019, 16:53
Foto: Tiit Tamme
Kolmapäeval algas kodanikualgatusena sündinud kampaania #meieajakangelane, mille eesmärk on anda perevägivalla ohvritele jõudu ja julgust abi küsida. 

“Perevägivald on varjatud kuritegu ja puudutab palju rohkemaid Eesti peresid, kui me mõelda tahaksime. Nende arvude taga on paljude ohvrite argipäev, mis on täis kannatusi. Iga juhtum on erinev, kuid on oluline teada, et igast sellisest olukorrast on olemas väljapääs. See ei ole ühelgi juhul lihtne, kuid see on olemas. Ka perevägivallajuhtumite järjest sagedasem registreerimine näitab, et haiget saanu on ühel hetkel näidanud üles uskumatut tugevust ja otsinud abi,” ütles president Kersti Kaljulaid. “Perevägivald ei ole iialgi pere siseasi. See on kõigi meie asi. Mitte keegi ei tohi Eestis tunda, et ta on oma mures üksi. Nendes olukordades on abi otsimine suurim vägitegu.”

 

„Perevägivald on kogu ühiskonna tervise jaoks oluline teema, mis väärib tähelepanu. Mullu pöördus Eestis lähisuhtevägivalla tõttu politseisse 11 217 inimest ning registreeriti 3908 perevägivallakuritegu, millest seitse lõppes surmaga,“ ütles MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse tegevjuht Pille Tsopp-Pagan. „Soovime anda vägivaldses suhtes elavatele inimestele teada, et nad pole üksi ning neil on võimalik saada abi. Seetõttu on positiivse, toetava ja julgustava sõnumiga kampaanial meie ühiskonnas oluline roll – näidata, et igaühel on õigus vägivallavabale elule.“ 

Foto: Havas Estonia

Kampaania sõnum „Abi küsimine on suurim vägitegu“ annab mõista, et kõige olulisem on teha esimene samm ning küsida abi. Kampaania fookus on esimeses laines naistel, sest 82% perevägivalla ohvritest olid möödunud aastal naised.

Foto: Havas Estonia

Perevägivalla ohvrid ja nende lähedased saavad abi naiste tugikeskustest ja sotsiaalkindlustusameti ohvriabitöötajatelt. Ohvreid nõustab ka selle aasta alguses avatud ohvriabi tasuta kriisitelefon 116 006, mis on avatud ööpäevaringselt. Inimesed saavad abi ja nõu küsida eesti, vene ning inglise keeles. Neid, kes ei soovi või ei saa helistada, aidatakse ööpäevaringselt ja kolmes keeles ka veebivestluse kaudu aadressil www.palunabi.ee

Foto: Havas Estonia

Kampaaniaga soovitakse tõsta inimeste teadlikkust lähisuhtevägivallast, et abivajajaid ümbritseks mõistmine ja toetus. Kampaaniat korraldavad MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus, sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja turundusagentuur Havas.

Foto: Havas Estonia

Samal teemal

9. juuli 2019, 07:08
Riina Solman perevägivallast: probleem on inimeste oskamatus, mitte et nad on halvad
5. juuni 2019, 14:12
Jüri Ratas skandaalsest telefonikõnest Karin Kuusikule: ma ei kiida seda heaks. Tulin kõrvaltoast, kui kõne juba käis
30. aprill 2019, 22:01
VIDEO | Naiste tugi- ja teabekeskuse juht: Kuusiku jutt pole usutav
30. aprill 2019, 12:18
MIKS MA VARJASIN PEREVÄGIVALDA: vaatasin endale peeglist otsa ja mõtlesin – see ei saa olla mina

128 KOMMENTAARI

v
Vanaema 12. juuli 2019, 19:53
See on imelik ja arusaamatu,et isa peab lastega kohtuma,muidu ei saa elatist nõuda. Saab ikka küll elatist nii ka nõuda,et isa lapsi iial ei nàe. Isa,...
(loe edasi)
v
Vanaema 12. juuli 2019, 19:42
Vot siis tehke ka seadus kus ema võib isal lapsega kohtumise keelata. Vàgivaldne isa pole seda vààrt et tema juurde lapsi saata. Elatist aga loomulikult peab ka selline jobu maksma.
Loe kõiki (128)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee