Seisukoht

Seisukoht | Elu nagu märul (1)

Marvel Riik, reporter, 10. juuli 2019, 16:04
Esmakordsed rongisõidud Tallinn-Tartu-Tallinn marsruudil jätsid hea maigu suhu. Raamat edenes ilma peavaluta, sest reisivagun ei loksu liipritel. Aga sootuks teise tunde tekitas rongisõidule järgnenud taksosõit.

Populaarsel sõidujagamisplatvormil sai võetud parima hinna pakkuja ning järgmisel hetkel olin juba väikses siltideta Yarises ja Tallinn-Tartu maanteel. Kõik läks hästi, kuni üks valge kaubik otsustas mu sohvrile ette keerata nii, et ta pidi suisa äkkpidurdama. Vene hingega mehele ei andnud see rahu. Ta läks tagasi tegema. Aga ta ei arvestanud, et ka kaubikus oli lühikese süütenööriga vend.

Algas tagaajamine. Kõigepealt sõitis kaubik meil tagumikku, tuututas, seejärel aga kihutas meist mööda ning pani pidurid põhja ja ohutuled peale. Mees tahtis keset põhimaanteed, kus autod sõidavad 110 km/h, arveid klaarida.

„Debiil!“ hüüatas taksojuht ning kihutas mööda. Kiirused tõusid vähemalt 160 km/h-ni, aga ta ei suutnud kaubikut maha raputada. Ta jälitas meid üle 20 kilomeetri ühte väikesesse alevisse, kiirused jätkuvalt suuremad kui lubatud. Seal raputasime ta maha, sest ma juhatasin taksojuhi peidetud tupiktänavasse.

Juht vabandas ja sõimas kaubiku juhti uuesti debiilikuks. Ma nõustsin pikema jututa. Surisesin adrenaliinist ja olin rahul, et terve nahaga pääsesin. Kuidas sa hakkadki midagi ütlema, kui teine on  keskendunud sõitmisele? Kriitika võib rütmi sassi lüüa ning sõiduviga on kerge tekkima. Tuli loota parimat.

Sõidu hindasin ühe tähe vääriliseks ning juhtunust andsin teada teenuse pakkujale. Võib-olla hoiab see ära järgmised teravad momendid. Mis taksojuhist sai, seda ma ei tea. Aga järgmise päeva uudised, et Telliskivi tänaval on taksojuht maha lastud, lõid küll korra suu lahti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee