Eesti uudised

KÕLAB KAHTLASELT: Sindi hundi teekond lõpeb kohas, mida peetakse suurkiskjate „Bermuuda kolmnurgaks“ (15)

Eesti Ekspress, 10. juuli 2019 11:26
Päästetud hunt pärast vabanemistFoto: Marko Kübarsepp
Eesti kuulsaim hunt elas uppumissurmast pääsemise järel veel 111 päeva ja kadus siis Ida-Virumaal piirkonnas, kus loomad varemgi on seletamatult kaduma läinud.

Hundi tegemistel hoidis silma peal Marko Kübarsepp, kes ise hundi pärast turgutamist Räägu oja äärsel raiesmikul vabadusse lasi ja kust kulges hundi teekond Raplamaale, sealt edasi Põltsamaale ja lõpuks Peipsi äärde, kus hakkas tema tegemisi jälgima kogenud jahimees Vahur Sepp.

Alla aasta elanud hunt on justkui teismeeas orb, kellel võib hakkama saamisega raskusi olla, kuna tavaliselt liigub sellises vanuses susi veel koos karjaga, et alles elus hakkamasaamist õppida.

Samal teemal

Hundil oli tee peal toidu leidmisega õnne ja kuigi ta oli Sepa sõnul Peipsi äärses raiesmikus endale väga hea koha leidnud, pöördus hunt järsku itta ja liikus väga kiire tempoga Kiviõli linna külje alla, kus ta koos teise hundiga Sirtsi ja Muraka rabades kolama hakkas ning lõpuks sootuks kadus.

Kadumise võimaliku põhjusena toob Kübarsepp välja salakütid ja on selge, et kui küla hundi tapmist tolereerib, oskab küla ka vaikida ja ei hakka omasid välja andma.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee