Eesti uudised

272 laulupeolist vajasid kiirabi, haiglasse viidi 49 inimest  (5)

Siim Randla, 10. juuli 2019 07:28
Kiirabi tantsupeo proovis.Foto: Martin Ahven
Kogu laulu- ja tantsupeo nädala jooksul pöörduti peo meditsiiniteenistuse poole veidi rohkem kui 5100 korda, mida on vähem kui mitmetel varasematel pidudel.

“Meie hoole alt viidi haiglasse 45 inimest ning juba traditsiooniliselt läks üks laulja otse proovist ka sünnitusmajja,“ ütles meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm. Laulupeo kahe kontserdi osas paistis silma, et kaare all minestamisi oli vähe, ent veidi rohkem esines südameprobleeme.

Laulu- ja tantsupeo proovide ning kontsertide ajal vajas potentsiaalselt eluohtliku terviserikke tõttu kiirabi kokku 272 peolist, ütles Tallinna kiirabipeaarst Raul Adlas, kelle andmeil viidi haiglasse 49 inimest. „Pidu käis aga kõigis linnaosades. Kiirabi vajas liigse alkoholi pruukimise tõttu nädalavahetusel kokku 86 inimest,“ ütles Adlas Õhtulehele. „Hea koostöö politseiga tagas ka kõigi tänavale puhkama jäänud pidutsejate õigeaegse turvalisse kohta toimetamise,“ rääkis Adlas.

Kokkuvõttes said kõik eluohtliku terviserikkega patsiendid õigeagselt abi ning kiirabi saavutas oma igapäevase tavalise töörütmi esmaspäevaks, lisas Adlas. 

Samal teemal

08.07.2019
LAULUPEO PILETISAAGA TAUST: ühel elustamist vajanud inimesel vedas, hüpoteetilisel järgmisel võinuks minna traagiliselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee