William Latson (paremal) põhjustas oma kehva ajalookäsitlusega paksu pahameeltFoto: @Latsonw / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 9. juuli 2019 21:41
USAs Florida osariigis jahmatas koolidirektor üht lapsevanemat, kui teatas kirjavahetuses, et tema küll ei saaks väita, et II maailmasõja aegne holokaust ikka päriselt aset leidis.

William Latson kirjutas ühele oma kooli lapsevanemale, et tema otsustab holokausti toimumise osas neutraalseks jääda. Nimelt võttis lapsevanem temaga ühendust, uurides, kas Boca Ratoni linnas asuv keskkool õpilasi holokausti ajaloo osas ikka harida plaanib. Direktor vastas, et küll nad korraldavad kõiksugu üritusi, kuid lisas, et holokaustiteemalised tunnid pole kellelegi kohustuslikud, kuna „õigused on meil kõigil samad, arvamused aga mitte“. Seejärel lisaski Latson, et tema ei saa küll kinnitada, kas holokaust oli ikka tegelik, ajalooline sündmus. „Haridustöötajana ei saa ma sellist seisukohta võtta,“ kirjutas ta.

„Sugugi mitte kõik ei usu, et holokaust aset leidis,“ kirjutas Latson, kuid rahustas lapsevanemat, et kindlasti ei keela ta koolis holokaustist rääkida, ent leiab, et selle tõesuse osas peab igaüks ise omad järeldused tegema.

Latsoni Twitteri-kontolt leiab selle aasta veebruaris tehtud postitused, milles ta tänab kooli vabatahtlikke, kes korraldasid holokausti ohvrite mälestamiseks piduliku ürituse.

Lapsevanemate jahmatus direktori puudulikest ajalooteadmistest viis selleni, et kokku koguti 9000 allkirja, millega Boca Ratoni elanikud nõudsid direktori ametist eemaldamist.

Kohalik ajaleht Palm Beach Post vahendabki, et sel esmaspäeval sai direktor sule sappa. Omapoolses pöördumises vabandab Latson oma kirja pärast, mis tema sõnul siiski ei peegelda tema tegelikku arusaama sellest, et õpilasi tuleb holokausti õudustest kindlasti harida ning lisab, et ühiskond peaks igakülgselt  antisemiitlike hoiakute vastu võitlema.