Maailm

Politsei leidis nädal tagasi Kreeta saarel kadunud teadlase surnukeha (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. juuli 2019 20:20
Suzanne Eaton hukkus tõenäoliselt õnnetuse või terviserikke tõttuFoto: Searching for Suzanne / Facebook
Esmaspäeva hilisõhtul leidis politsei Kreeta saarel kaduma läinud USA teadlase surnukeha, vahendab CNN. Esialgu tundub kõige tõenäolisem, et jooksma läinud naist tabas kuuma päikeselõõsa all terviserike.

59aastast bioloog Suzanne Eatonit jäävad leinama abikaasa ja kaks poega. Endiselt pole päris selge, kuidas muidu täiesti raudse tervisega sportlik naine ootamatult suri. 2. juulil läks Suzanne Kreeta saarel oma igahommikusele tervisejooksule – naisel oli kombeks joosta iga päev vähemalt pool tundi – kuid tagasi sealt ei jõudnudki. Lähedased ja kolleegid asusid otsekohe sotsiaalmeedia vahendusel Suzanne'i otsinguid korraldama.

Samal teemal

Teisipäevase seisuga ei oska Suzanne'i pere veel kommenteerida, mis naisega juhtuda võis. Turistide seas populaarsel Kreeka saarel ei veetnud Suzanne aega puhkajana, vaid tööasjus, külastades rahvusvahelist bioloogide konverentsi. Ta töötas Saksamaal asuvas Max Plancki instituudis.

„Arvestades sealset väga karmi maastikku ja erakordset kuumust, usume, et kõige tõenäolisemalt võis Suzanne kannatada ülekuumenemise käes ning läks varju otsima, teine variant, et ta võis kukkuda,“ kirjutas naise perekond Facebookis.

Kuid Suzanne'i tööandja sõnas omapoolses pöördumises, et ehkki õnnetus või terviserike jooksurajal võis olla naise surma tõenäolisim põhjus, „on väga palju asjaolusid, mis selle teooria kahtluse alla seavad, näiteks selle päeva palavus, mis viitaks sellele, et ujuma minek oleks võinud olla meeldivam valik“.

„Lisaks sellele, et Suzanne oli oma ala juhtiv teadlane, oli ta tugev sportlane, jooksja ja musta vöö omanik taekwondo's,“ jätkab tööandja naise iseloomustamist. „Kui on keegi, kes oskab keerulisest olukorrast väljapääsu leida, on see just Suzanne.“

Suzanne'i perekond palub siiski, et seni kuni politsei pole surma tegelikku põhjust välja selgitanud, hoiduksid tuttavad ja kaasaelajad sellistest spekulatsioonidest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee