Maailm

Hongkongi liider üritab rahvast rahustada: kedagi Hiinale välja ei anta! (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. juuli 2019 16:14
Carrie Lami lubadusi ei taha hongkonglased hästi uskudaFoto: AP/Scanpix
Hongkongis nädalaid möllanud rahvarahutused ei taha vaibuda vaatamata sellele, et valitsusjuht Carrie Lam lubab, et vastuoluline nn väljaandmiseelnõu on „surnud“ ja selle pärast muretsema ei pea.

Eelnõu, mille vastased osutavad sellele, et Hiina võib hakata autonoomselt Hongkongilt dissidente ja teisitimõtlejaid välja nõudma. Mitte ainult ei ohusta see sõnavabadust Hongkongis, vaid ka piirkonna sõltumatust. Nädalaid on Hongkongi tänavatel meelt avaldanud sajad tuhanded inimesed, peamiselt noored.

Samal teemal

Valitsusjuht Carrie Lam sõnas teisipäeval toimunud pressikonverentsil, et meeleavaldajad võivad nüüd rahulikult võtta, eelnõu on „surnud“ ja mingit plaani seda uuesti ellu hakata äratama ei ole.

Ärritunud rahvas aga ei taha Lami lubadusi uskuda, kirjutab BBC. Nimelt jäi Lami sõnastusest välja konkreetne eelnõu tagasivõtmine. Jutt, et eelnõu kukkus läbi ja valitsus kaotas huvi sellega edasi tegelemise vastu, murelikke meeleavaldajaid ei rahulda. Eelnevalt lubas Lam, et eelnõu kaob aegade hämarusse 2020. aastal, mil valitsus vahetub. Meeleavaldajate liidrid leiavad, et nagu ka lubadus 2020. aastast, on ka nüüd eelnõu varakult läbikukkunuks kuulutamine lihtsalt rahvale kärbeste pähe ajamine ja katse neid tänavatelt minema saada. Meeleavaldajatel aga on enne rahule jäämist ja tänavatelt lahkumist Hongkongi valitsusele mõned nõudmised. Esiteks, nagu mainitud, eelnõu täielik tagasivõtmine, mitte niisama riiulile panek või läbi kukutamine. Teiseks nõuavad meeleavaldajad, et rahutuste käigus vahistatud mõttekaaslased taas vabadusse pääseksid.

Väljaandmiseelnõu vastane meeleavaldus 7. juulilFoto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee