Poliitika

Jüri Ratas: Eestil ei ole Lätiga alkoholiaktsiisi asjus mingeid kokkuleppeid (33)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 9. juuli 2019 10:04
Peaminister Jüri RatasFoto: Tiit Tamme
Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Eesti valitsus ei ole Lätiga sõlminud mingeid kokkuleppeid ühiseks alkoholiaktsiis tõstmiseks, langetamiseks ega kooskõlastamiseks. 

ERRi uudisportaal kirjutas, et Ratase kinnitusel toimub Eesti ja Läti rahandusministeeriumite vahel pidev teabevahetus ja aktsiisipoliitikaalane koostöö. Peaminister meenutas, et endine tervise. ja tööminister Jevgeni Ossinovski oli alla kirjutanud kolme Balti riigi ühisele kavatsuste memorandumile, millega Eesti, Läti ja Leedu leppisid kokku ühistes kavatsustes alkoholi- ja tubakatarbimist vähendavate poliitikate kujundamisel. 

„Kuid ühiste kavatsuste koostöömemorandumi puhul ei ole tegemist välislepinguga välissuhtluse seaduse mõttes ega valitsustevahelise kokkuleppega,“ selgitas Ratas.

Ühiste kavatsuste koostöömemorandumis kutsutakse üles Balti riikide valitsusi vahetama riikide vahel teavet ja kogemusi ning seadma sisse riigisiseseid piiranguid alkoholireklaamile ja kättesaadavusele, seisab vastuses.

„Koostöömemorandum ei kohusta riikide valitsusi üksteist teavitama alkoholi aktsiisimäärade muutmisest ning tegemist on riikidevahelise valdkondliku koostöö kujundamise kokkuleppega,“ märkis Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee