Eesti uudised

Riina Solman perevägivallast: probleem on inimeste oskamatus, mitte et nad on halvad

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 9. juuli 2019, 07:08

59 KOMMENTAARI

m
mnaara/ 9. juuli 2019, 16:49
Lugegu Solman Piiblit, siis saab ehk teada, et inimesed on pärispatused ning kuidas patte heastada.
r
realist/ 9. juuli 2019, 15:38
Meil peaks ju kirik ja riik lahus olema, tõesti, miks peaks selline paduusklik olema minister?
o
oi meelde tuli/ 9. juuli 2019, 13:29
M.Gorki lapsepõlve mälestus. väike Ljoša kasvas vanaisa suurperes, ikka väga suures peres, vanaisal oli lapsi palju ja neil ka... Vanaisa kut üldine SUUR ISA võttis kasvatamist tõsiselt ja iga nädala lõpus rihmutas kogu peene pere korralikult läbi, eranditeta ja vahet tegemata. muideks, vanaema oli ugri-mugri, tegi nutvale pai ja rääkis muinasjutte. MG looming on veel aegumatu, see, kuidas kaupmehe seisuse peale tõusu kirjeldab on jälle
p
pole näinud :)/ 9. juuli 2019, 13:09
ja ka praegu ei näe, perekonnad on erinevad, ringkonnad samuti. vb sp mulle kogu see perevägivalla teema järsk plahvatus tundubki sünteetiline. millegi nimel peab inimene ju võitlema, leitigi mingi nõiajahi analoog, seesugused auru väljalaskmise võtted on igati ja alati teretulnud olnud. minu ajal sai konkurent kulakliku päritoluga rajalt võtta :) nüüd on eraomand püha, aga vat peksab.
i
ilma pikalt keerutamata kohe kuidagi ei saa :)/ 9. juuli 2019, 12:58
kogu kultuur ja tsivilisatsioon takkapihta on üks üleilmne keerutamine. jÜst lugesi Haljand Udami keerutamisi nii ja naasugustel teemadel. üks neist, juudi kabalas olevat märgitud, Jumal saatis inimesele Sõna ja läkski selle Sõna seletamine lahti, siiamaani seletatakse.
o
Olle/ 9. juuli 2019, 12:42
Veneaja põlvkond kasvas nii ja meie nende lapsed nägime seda peksu pealt ja peame seda normalseks.tean meest kes lükkas viie lapse ema trepist alla ja kasvatas lapsed õige mehena ise üles nagu sangar.
m
Miks pikalt keerutada?/ 9. juuli 2019, 12:37
Looduses kehtib olelusvõitlus, kus tugevam jääb ellu. Inimene, va "tarkpea", püüab kogu aeg loodusseadusi ümber lükata. Öelgu üks "tarkpea" siis "koolikiusamise" vastane retsept?
u
Ummi/ 10. juuli 2019, 12:01
Kes oskab keerutada, see keerutab. Kes keerutada ei oska, see lööb.
u
uskumatu ikka tänapäeva Eestis.Kogu see krempel ajab iiveldama./ 9. juuli 2019, 12:25
tänapäeva Eesti on märkamatu nii ajas kui ruumis ja nõuda ministrilt SELLE aja ja kogu maailma painava ummiku lahendamist on ... .... vägivaldne:(

p
peeter/ 9. juuli 2019, 12:22
j
ja pole imestada et nad võimalusel sinimustvalgeteks/ 9. juuli 2019, 12:17
transformeerusid, nad olid juba peresiseselt eluga toimetulemise küsimustes adekvaatsed. kui neid nüüd põlvkondade lõikes hinnata, siis see pööretel kiire reageerimine on neis olemas ja ajaga kaasaskäivaid selgitusi nad ei vaja. need kes nagu vajavad kõiki neid koolitusi ja õiguslikke regulatsioone ... vaadakem hoopis kasvõi heaoluühiskonna vastavaid ummikuid ja püüdkem vähemalt neist mööda laveerida. nad on seal laste äravõtmise ja sobilike kasvuperedega üsnagi sandis seisus. perevägivalla juured on lihtsalt laiahaardelisemas vägivallas ja tolle suurema ületamine pole meite ministri võimuses.
k
Kohutav/ 9. juuli 2019, 12:05
selline usutädi valitsuses,uskumatu ikka tänapäeva Eestis.Kogu see krempel ajab iiveldama.
n
no oh/ 9. juuli 2019, 17:48
ratas ju ka baptistisekti liige, lausa miski pealik sääl olevistes. samuti mäggi
u
Ummi/ 10. juuli 2019, 12:02
Et peksja oleks parem kui usutädi? :D
j
ja tema peas olevat enam ei kasvata ümber/ 9. juuli 2019, 12:03
vb kasvatabki, kuid see on juba ajakaotus. oh, kuidagi ei taha otse öelda ja see vist läbi ei lähegi. proovin. perevägivald on üldiselt valest ettekujutusest eluga toimetulekust ja tavaliselt on seotud vaesusega. toimetulevates suguvõsades on üldine arusaam eluga kaasnevate raskuste iseenesestmõistetavusest olemasjajaa, need on omamoodi kavalantsud, kes oskavad ja julgevad. (lugege meite kavalantsud üle, mina kunagi ülikoolis tegin seda. tolleaegsed edukad kommunistid pärinesid paljuski nn kulakutest, ja pole imestada et nad võimalusel sinimustvalgeteks transformeerusid, nad olid juba peresise
h
hea inimene tarvitab vägivalda (Uunu)/ 9. juuli 2019, 11:47
ongi ümberlükkamatu tõde. inimene on ummikus ajast kui idealistide unelmad leidsid ärakasutamist, einoh, miskit ideaalset on pisut ka tegelikkuses, kuidas siis muidu, aga tegelikkus on on rajatud vägivallale. mida siis peaks poistele-tüdrukutele õpetama, aga peakski seda tegelikku olukorda ja enese kohta tegelikkuses täie rauaga valgustama. armastus, arm on arm (see valust jääv märk hinges ja ihus) ja last tuleb õpetada seda oskuslikult vastu võtma, taluma ja kuidas eristada valu tegelikku allikat. valu allikas on elu. elu on valus, valutaluvust treenisid juba koopainimesed, teame indiaanlaste
n
naine/ 9. juuli 2019, 11:45
Meie, kes me teame, kuidas oleks õige, saame öelda, et vägivallatseja teeb valesti. Kuid tema seda ei tea, ei tunnistagi, sest tema peas on ainult see, et jõuga saab sundida ja jõuga saab kõike. ta ise on nii kasvanud...allutatuna. Siin on küsimus, kuidas päästa kannatanuid kiiresti ja kohe. Ainult see. Vägivallatseja on ju täiskasvanud inimene ja tema peas olevat enam ei kasvata ümber , ei õpi ka. Kui kannatanud eemaldada tema vägivalla alt, et ise ei muutuks kah vägivallatsejaks või lapsed suurena. Kuid päästa saab vaid kannatajaid, mitte teda.
e
elu ongi vägivald/ 9. juuli 2019, 11:25
ja kõik siin ilmas võitleb eluks vajaliku energiaraasukese nimel. igal ajal on seda tõsiasja püütud maskeerida, seekord püütakse keskenduda perevägivallale, sellega oleks nagu võimalik võidelda. minu lapsepõlves püüti kõik suunata klassierinevuste likvideerimisele, isade energia läks kas riigivastaste represseerimisele või laagrites/vanglates ellu jäämisele. ainus ja omakasupüüdmatu energia loovutamine on lastekasvatamine ja puhtal kujul ka ainult taimeriigis:) kuni seemned on varre küljes, edasi läheb sõjaks vee ja toitainete eest. tegelik vägivald käib ikka energiaallikate nimel, siin ei t
u
Uunu/ 9. juuli 2019, 11:25
Päris nõder jutt ministrilt: "Suur osa perevägivallast on põhjustatud perede oskamatusest oma probleeme vägivallata lahendada, mitte sellest, et inimesed on halvad". Saab teha lühida kokkuvõte ministri jutust: "hea inimene tarvitab vägivalda". Täiega sisutu poliitkorrektne mõ-la ja soe saastatud õhk. Säärased haiged jutud on üheks allikaks kliimasoojenemisele. Tule taevas appi!

k
killuke/ 9. juuli 2019, 11:22
Vaidleks vastu,tean inimest kes kainena on kuri aga joogisena muutub hoopiski lahkeks ja sõbralikumaks.
m
mulgieit/ 9. juuli 2019, 10:58
olen lõpetanud KK lugude lugemise:) ma ikkagi nõukogude aja kogemusega inimene ja kui tookord oleks kõike nn eliidi (kompartei, ametiühingute ja nõukogude tippude) pakutavat süvenemisega võtnud :D pole aega ega mõtet. võimuvõitlus on viimased maskid kaotanud, õigemini, eest võtnud ja nn väärtused on samuti devalveerunud. pole vähimatki mõtet närvi minna, las nad omas mahlas omaette siplevad...
L
Vägivallatseja on väga, väga , väga halb inimene. Veel hullemaks teeb teda viin!!!!!!/ 9. juuli 2019, 10:55
m
Mida see minister/ 9. juuli 2019, 10:53
kõrge palga eest head ka teinud, ainult lobiseb? Teda võiks ju nimetada "hobusevargaks".
m
Mu ämm/ 9. juuli 2019, 10:52
noris ka kogu aeg oma mehe kallal, kui lõpuks silm sinine oli, oli kohe nagu teine inimene, enam ei norinud :).
a
aidata sellega,/ 9. juuli 2019, 10:48
et see norijast "ohver" hästi kaugele toimetada.
u
ussile lisaks/ 9. juuli 2019, 10:46
nii ongi ja ühiskonna ülesandeks on see halvem pool maha suruda, enam-vähem saadi sellega ka hakkama, kuni ekre hakkas seda halvemat poolt esile tooma ja ässitama inimesi.
i
Inimeseõpetus/ 9. juuli 2019, 10:45
on vaid niisugune, kus on käsi ja kus pea jne. Tegelikult ei õpetata sisuliselt midagi olulist, olen üritanud naisi koolitada, aga punnivad vastu, hea ju illusioonides hõljuda.

o
oh/ 9. juuli 2019, 10:39
See, et lapsel on õigused, ei keela vanematel teda korralikult kasvatada. Saamatud vanemad ajavad süü riigi peale.
a
Ahsoo/ 9. juuli 2019, 10:36
Kas mehed siis ise valivad naised, kes ei oska majandada, süüa teha , tahavad vaid raha, irisevad jne?
e
emms/ 9. juuli 2019, 10:32
See on ilmalik riik: politseinik igasse perekonda, "vägivald" on moesõna, keegi ei tea enam, misasi on perekond, mille kohta luuakse kümneid uusi seadusi, abielu veel segasem lugu. Puudub hingeharidus. Sest hinge pole ju olemas.
n
noh/ 9. juuli 2019, 10:19
Miks mehed hakkavad jooma ja muutuvad vägivaldseks, kas naised siis valivad joodikud või ei vasta naised meeste ootustele, ei oska majandada, süüa teha , tahavad vaid raha, irisevad jne?
m
MK/ 9. juuli 2019, 10:15
Et siis järgmine kord, kui mees abikaasal silma siniseks lööb naise haiglasse saadab, siis on vabandus, et "sorry, aga ma ei oska teisiti reageerida ja probleeme lahendada"??? Selline naine on rahvastikuminister? On veel võimalik rumalamat ja naiivsemat naist sellisele ametikohale leida? Peresisene vägivald on punane joon, millest üleastumist ei saa mitte kuidagi õigustada. Ei tea kuidas, kui inimene, kellega oled otsustanud oma elu jagada, tuleb kätega kallale või terroriseerib vaimselt. Järjekordne hea näide sellest, kuidas Eestis sellest ei räägita ning kuidas see on olematu probleem.
g
geniaalne/ 9. juuli 2019, 10:02
see tädi likvideerib kõik inimkonna probleemid oma jutukesega
t
to Z/ 9. juuli 2019, 09:58
See on EKRE ja nende normaalsus
n
naine/ 9. juuli 2019, 09:53
väga tõsine probleem,mida ilmselt ükski koolitus ei lahenda.Joodikuid on ja jääb,sama vägivallatsejatega.Pigem võiks mõelda,kuidas seda ohvrit , eriti last kaitsta,et tal tulevikus kergem oleks ja minevik ei kimbutaks . Lühidalt öeldes peaks koolis õpetama,kuidas elada ja ellu jääda ja kuidas surra.Mitte aga seda,mis on mehe suguorgani keskmine pikkus.....

l
Lapsesuu/ 9. juuli 2019, 09:45
z
Z/ 9. juuli 2019, 09:36
Mis saast jutt see veel on? Mu kasuisa lendas lihtsalt platsi ja hakkas mind ja mu ema taguma, ilma et sõnagi oleks poetanud.
n
Nägija/ 9. juuli 2019, 09:24
See on aina olnud nii et kui on probleem siis üks osapuolia tahab probleemi lahti rääkida. A kui teine pole sellest huvitatud on olukord teine. Sel moel jäävadki probleemid püsima. Abielud lahutatakse kuid probleemi lahti rääkimise tahe peab olema mölemipoolne et elu edasi jätkata.
u
uss/ 9. juuli 2019, 09:22
Muide, kriminaalpsühholoogid arvavad, et igas inimeses on ka kurjuse alge olemas. Mõnel juhul, arvestuslikult iga 10 inimese puhul, tungib see esile. Nii et ei ole kõik ainult head.
u
uss/ 9. juuli 2019, 09:19
See on mulle jätkuvalt arusaamatu, et uuemal ajal on iga mure puhul lahenduseks "teeme koolituse". Suurem osa Eesti elanikkonnast on kirjaoskajad ja raamatuid on Eesti raamatukogudes igasugustel teemadel olemas. Muide, koolis õpetatakse nii inimeseõpetust kui ka perekonnaõpetust, nii et koolitused on koolis käinud tegelikult ka saanud. Asi algab mh ka üldisest moraalitusest meie lausliberaalsel ajal. Koolitad sis või ei koolita.
t
Tobedus/ 9. juuli 2019, 09:13
t
to 08:25/ 9. juuli 2019, 09:12
varjupaik siin ei aita, sest nagu teleka või ajalehe lahti teed, hüppab Kaja kohe ette oma viha õhutamisega. Tahaks tõesti Kallastest vaba, rahulikku elu.
S
./ 9. juuli 2019, 09:04
Sul ka kindlasti hea soe töökoht, kui juba iga sooja õhu ajaja selle endale sebida suudab.

k
kolme kuuga spetsialistiks/ 9. juuli 2019, 09:00
T ädi juba kõige targem. Ainus milles ta proff on - endale soojade töökohtade munsterdamises - aga kui suu lahti teeb, siis sooja õhku ikka tuleb, aga ebakompetentsus paistab kaugele ...
a
Arvamus/ 9. juuli 2019, 08:59
Pere loomist tuleks noortele õpetada. Tööpõld psühholoogidele, majandusinimestele, juristidele. Eestis katkisi suhteid liiga palju, kodudele ei saa enam loota. Tugev pere loob arengueeldused järgnevale põlvkonnale.
r
RP/ 9. juuli 2019, 08:56
Muidugi, muidugi. Ikka peab aitama, sest vägivallatseja on õnnetu inimene. Aga kui ta on sadist, sest mida muud on inimene kes kustutab oma suitsukoni teise inimese näkku või peksab oma pereliikme haiglasse. Mis moodi teda aidata? Kas mitte abi ei peaks keskenduma ikka ohvritele.
n
9. juuli 2019, 08:52
Naised on alati selles ise süüdi, muidugi ka siis, kui nad ise pooletoobisele mehele on läinud
r
Riinal on õigus,/ 9. juuli 2019, 08:32
tean meest, kes esimese naise vastu oli vägivaldne, aga teise suhtes mitte.Mõni inimene kohe kutsub ise endale kallale.
l
9. juuli 2019, 08:28
m
Marek/ 9. juuli 2019, 08:28
Mida eeskuju vanematelt. Minu ämm räägib, et temal olla elu jooksul väga palju mehi olnud, kuid oma mehe juurest polnud ta selle pärast ära läinud, nagu tema kolm tütart. Tema mees poos end üles. Kellest siin eeskuju võtta. Vastupidi tuleb analüüsida lapsepäkve pere vigu ja neid vältida
n
No/ 9. juuli 2019, 08:25
Kas Kaja käib sind peksmas,et nii pinges oled. Pead vist varjupaika otsima. Ehk saad siis rahu Kallastest. Ausõna,soovitan küll nii teha.

s
sellist jama kogenud/ 9. juuli 2019, 08:24
Kui riik siristab lastele, et neil on õigused ja vibutab vanemate poole rusikat, et vanemal on kohustused, siis võtku riik lolliks läinud lapsed ka endale või tegelgu nendega ise.
k
Kurb/ 9. juuli 2019, 08:04
Pere vägivalda põhjustavad alkohol ja kuuluvustundest tekitatud majanduslik olukord, kus inimesed kulutavad üle oma võimete ning selle stressi tõttu läheb ka kodust käest ära. Alkoholi poolt võitleb see valitsus, et raha sisse tuua. Paraku tuleb peagi seda toetuste ja sisejulgeolekusse panustada, sest efekt on peagi kodus. Kahju, et jurrprobleemidega tegelemise asemel poliitilise agendaga end upitatakse.
v
valija/ 9. juuli 2019, 07:50
minule tekitab kõige suuremat pinget Kaja Kallas koos reformierakonnaga. Iga jumala päev igasugused reitingud ja kisa võimu pärast. Kui oled närviline, siis on ka tülid perekonnas kiired tulema. Tahaks juba tõsiselt Kallastest rahu saada!
r
Rita/ 9. juuli 2019, 07:47
Perevägivalla põhjus on siiski enesekesksus, hoolimatus. Kas koolides on veel perekonnaõpetust? Kas seal ei õpetata, kuidas probleeme, lahkhelisid lahendada? Aga naised võiksid teada,et kui mees on neid korra löönud,siis teeb seda ka edaspidi. On valik - kas anda talle veel selleks võimalusi või mitte. Naisi tuleb õpetada endast lugu pidama. Ja kui lapsed näevad pealt peksmisi, siis kordub sama muster ka nende elus.
p
Pärnust/ 9. juuli 2019, 07:43
m
ministrile/ 9. juuli 2019, 07:33
sinu meelest on ka HÄID rusikaga naiste-lastepeksjaid,nad ju oskamatud omg
i
ikka joon joon joon/ 9. juuli 2019, 07:31
e
eestlane/ 9. juuli 2019, 07:28
perevägivalda tekitab vaesus, töötuna olemine ja ühikonna närvilisus ning poliitliline pinge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee