Eesti uudised

Laulupidu läbi koorilaulja silmade ja südame (39)

Kalle Valge, 8. juuli 2019 21:15
RONGKÄIGUKS VALMIS: E STuudio noortekoor ja rahvatantsurühm on valmis rongkäiguga liituma. Loo autor Kalle Valge on tagumises reas paremalt viies.Foto: Grete Lokko

Ma tahan rääkida sellest, mida tavakülastaja laulupidudel enamasti ei näe – proovid. Hoolimata välisest sarnasusest päris kontserdiga, on nendes kogunemistes oma energia, pulss ja reeglid, mis paljuski varieeruvad lauluhäälte ja seltskondade vahel. Igal laulupeol on need proovid mõistagi eri näoga, kuid alati üha ilusamad ja eredamad. 

Mulle oli „Minu arm“ järjepanu kolmas laulupidu – see tähendab, päris laulupidu, arvestamata noorte pidusid. Laiemas plaanis tähendab see, et lauljate mõõdupuus olen ma laulupidude teekonnal alles vaevu kodust välja astunud, keskmisele Eesti inimesele olen aga kaare all juba vana kala.

On reede pärastlõuna ning üle lauluväljaku puude pulbitsevad lillakas-sinised vihmapilved. Kogenumad otsivad välja vihmakeebid, korraldajad vaatavad murelikult taevasse, nooremad teevad pilte. Peagi kallab nagu pangest. Laululava, mis veel mõned minutid tagasi vaid mees-, nais- ja segakoore mahutas, tõmbab kopsud õhku täis ja lubab veel tuhandetel lauljatel saju eest kaitsva kaare alla pugeda. Sadu ei ole ühtlaselt vali, aga vinge tuul ja pikk proov väntsutavad lauljaid täie raha eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.07.2019
LAULUPIDU KASVATAS NÕUDLUST: sündis elektritõukerataste sõidurekord, taksohinnad tõusid taevasse
08.07.2019
EESTLAST TUNNED HÄDAS: kuidas piletita inimesed ikkagi laulupeole aidati
08.07.2019
LAULUPEO PILETISAAGA TAUST: ühel elustamist vajanud inimesel vedas, hüpoteetilisel järgmisel võinuks minna traagiliselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee