Eesti uudised

LAULUPEO PILETISAAGA TAUST: ühel elustamist vajanud inimesel vedas, hüpoteetilisel järgmisel võinuks minna traagiliselt (13)

Viljar Voog, 8. juuli 2019 17:42
VÄLJA MÜÜDUD: Laulupeo piletid said otsa ja tuhanded soovijad jäid väravate taha.Foto: Robin Roots

Miks tuli pühapäevasel laulupeol piletimüük lõpetada, jättes nõnda tuhanded nördinud inimesed väravate taha? Ikka selleks, et neile, kes juba lauluväljakul viibisid, garanteerida hingemattev, mitte hinge võttev kontsert.

Laulupeole oma elu keegi ei jätnud. „Üks inimene vajas elustamist. Tal läks kõik hästi, sai elule tagasi ja praegu viibib haiglas,“ võttis laulu- ja tantsupeo raskema poole kokku selle meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm. „Tal läks ikka ülihästi: ta viibis sel ajal välihaiglas ja tohtrite hoole all.“

Kui sarnane terviserike oleks tabanud kedagi keset suurt lauluväljakut, võinuks tulemused olla märksa kurvemad. „Meil olid üksikud esmaabivajadused. Kui 20 000pealise publikuga jõuab meditsiiniteenistus kohale kahe-kolme minutiga, siis nüüd võtsid need teekonnad aega 10–15 minutit. Teatud olukordades võinuks see vägagi traagiliselt lõppeda,“ sõnas peo turvajuht Einar Lillo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.07.2019
272 laulupeolist vajasid kiirabi, haiglasse viidi 49 inimest
09.07.2019
KUIDAS NII? 1988. aasta massiüritusel „Eestimaa laul“ hoidsid korda inimesed ise
08.07.2019
LAULUPIDU KASVATAS NÕUDLUST: sündis elektritõukerataste sõidurekord, taksohinnad tõusid taevasse
08.07.2019
Laulupidu läbi koorilaulja silmade ja südame

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee