Seisukoht

Seisukoht | Kas buss tuleb? (4)

Elis Kusma, toimetaja, 7. juuli 2019 18:50
Foto: MATI HIIS
Harjumustega on raske võidelda. Just harjumus pani mind laupäeval paarkümmend minutit ootama trammi, mida ei tulnudki. Siis meenus – kui südalinnas on laulupeo rongkäik, siis tramm ei mahugi sõitma. Kuid kena olnuks, kui samasisuline info rippunuks ka peatuses. Oli ju minusuguseid hajameelseid seal ootamas veel kümmekond, mõni isegi kaunis rahvarõivais, arvatavasti iga minutiga üha murelikum, et kuhu see tramm küll jääb…

Jalutuskäik kesklinna ja sealt suure kaarega lauluväljakule suundujatest mööda, et jõuda vajalikku bussipeatusesse, oli omamoodi toregi – sain rongkäigust palju rohkem osa, kui olin plaaninud. Hiljem pajatasid sarnastest kogemustest sõbradki, kellest muudatused ühistranspordikorralduses olid mööda läinud. Ega kõik ei jõuagi netiavarustes vastavatel uudisnuppudel pidevalt silma peal hoida. Ja kuidas jõuab selle infoni välismaalasest turist?

Kuuldavasti olid pika ninaga jäänud ka need, kes ootasid lauluväljaku juures pärast laulupeo avakontserdi lõppu bussi. Olgugi et nihked graafikutes polevat tekkinud linnatranspordi korraldajate süül, vaid tulenesid politsei seatud piirangutest, ei saa inimeste infosulgu jäämist ometi näha suursündmustega kaasas käiva paratamatusena, mille peale linnavõimu jõud ei hakka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee