Eesti uudised

Korraldajad teatavad: laulupeo piletite müük lõpetati (10)

Toimetas Katrin Rohtla, Marvel Riik, 7. juuli 2019 15:46
Laulupidu.Foto: Robin Roots
XXVII laulupeo „Minu arm“ tänasele kontserdile on kell 15.00 seisuga müüdud üle 62 000 pileti. Operatiivstaabi otsusel hetkel inimeste turvalisuse ja ohutuse kaalutlustel pileteid eelmüügist ega ka väravast juurde ei müüda. Ilma piletita inimestel soovitatakse väravasse mitte tulla, teatab laulupea meeskond.

Info piletimüügi kiirest kasvust jõudis operatiivstaapi täna hommikul üks tund enne väljaku avanemist. Operatiivstaap kogunes ning otsustas alustada piletimüügi peatamist ning avalikkuse teavitamist.

Samal teemal

Kontserdi alguseks kohaletulnutele võimaldati veel poolteist tundi pärast kontserdi algust kassadest pileteid osta. Meditsiiniteenistuse, päästeameti ning politsei esindajate sõnul on kriitiline piir lauluväljaku territooriumil 100 000 inimest, misjärel ei ole võimalik enam tagada operatiiteenistuste tööd väljakul – läbi- ja juurdepääs pääste- ja meditsiiniteenistustele ning abivajajateni.

Seetõttu palub operatiivstaap ilma piletita inimestel väravasse enam mitte tulla. Kuna ilm on ilus ning alalt lahkujaid on minimaalselt, siis peoalal viibivate inimeste turvalisuse ja ohutuse tagamiseks piletimüük ka lõpetati.

Peo operatiivstaapi kuuluva politsei, meditsiiniteenistuse ja Päästeameti esindajate ning peo korraldajate kinnitusel on prioriteet laulupeol turvalisuse tagamine. Selleks on vaja tagada rahvamassis ligipääs nii abi kutsumiseks kui ka pakkumiseks.

„Igal alal on oma vastuvõtuvõime, mis lauluväljaku puhul on antud juhul saavutatud. Kõigi turvalisuse tagamisel on nii politseil, päästel kui ka meedikutel vaja ruumi, et abi jõuaks vajadusel inimesteni,“ ütles Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Laulupeo suurkontserti on võimalik jälgida ERR vahendusel, samuti on viieteistkümnes erinevas paigas üle terve Eesti üles seatud suured ekraanid, millelt pidu üheskoos jälgida.

Laulupeo meeskond vabandab kõigi ees, kes piletitest ilma jäid ning loodab mõistvale suhtumisele.

Tallinnas saab pidu jälgida Vabaduse väljakul ning Maarjamäe lossis ning ekraanidelt oma kodupaigas üle Eesti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee