Nädala TOP

TOP 5 | Peokannatused ühendavad (1)

Elis Kusma, toimetaja, 5. juuli 2019, 17:12
Mis vägi ajab küll noori ja vanu veetma mitmeid öid koolivõimla põrandal, seisma pikkades vetsujärjekordades, taluma suvekuumust ja lausvihma ning ville talla all ja tagatipuks ostma kolmeeurost arbuusitopsi või 12eurost vahvlikotti, mille omahind jääb pigem sentidesse? Ühised kannatused võivad liita tugevaminigi kui laul ja tants, ning isegi kõige ebameeldivamaid kogemusi suudavad laulu- ja tantsupeolised tagantjärele heldimusega meenutada.

Von der Leyen nagu Kaljulaid

Euroopa Komisjoni presidendi valimiste ümber toimuv meenutab väga presidendivalimisi Eestis: debattides ja poliitmängudes end tõestama pidanud kandidaatidest ei saanud keegi vajalikku toetust ning ameti võib noppida hoopis justkui ei-kusagilt välja ilmunud kompromisskandidaat. Europarlament nuriseb – nagu meilgi ei tervitanud Kersti Kaljulaidi sugugi mitte kõik riigikogu fraktsioonid –, ent saab end lohutada teadmisega, et Ursula von der Leyeni ametissenimetamisega saab komisjon esimese naispresidendi.

Peitusemäng ministeeriumis

Kas haridusministeerium ignoreeris haridustöötajate esindajate soovi palgaläbirääkimiste alustamiseks meelega või oli tegu arusaamatusega, igatahes suurendab võimetus ühise laua taha istuda pingeid, mis on õhus alates õpetajate (ja paljude teiste riigipalgaliste) palkade külmutamisotsusest. Suvisel koolivaheajal ei hakka keegi mõistagi streikima, ent seda ärevamaks võib kujuneda sügis.

Mida teha hobusevarastega?

EKRE esimehe Mart Helme väide, et Tallinna ülikool on hobusevargaid koolitav propagandaasutus, on algatanud vaidluse, mis ei vii kuhugi: ei paista ju laiemat poliitilist tahet näiteks ülikooli rahastuse kärpimiseks. Küll aga tõstatub erakonna jaoks küsimus, mida siis teha Tallinna ülikooli koolitatute ehk hobustevarastega omade seas?

Joodik jäägu jalameheks

Elektrilised rendirattad Tartus ja laenutatavad tõukerattad Tallinnas on kaasa toonud esimesed teated end vigaseks kukkunud kodanikest, kes vaatasid enne kaherattalise kättevõtmist liiga palju pudeli põhja. Oma lolluse eest ei kaitse kahjuks kiirusepiirangud ega muudki reeglid. Pigem tuleks varakult valmis mõelda, kuidas nendegi sõiduvahendite külge nutikas alkolukk pookida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee