Eesti uudised

ÕL VIDEO | „MESIPUU“ VARJUS PEITUB TÕSINE TEADUS: supipurgisuurune Eesti satelliit lendas kosmosesse (10)

Viljar Voog, 5. juuli 2019, 14:47
ORBIIDILE: Sojuzi rakett, kus peal oli ka TalTechi tudengisatelliit Koit, taevasse tõusmas.Foto: Foto: Valeri Šarifulin / Tass / Scanpix
Ühest küljest pole tudengisatelliit Koit eriti muljetavaldav: suurust on sel liitrise supipurgi jagu ja selle väljareklaamitud funktsioon ehk pildistamine saab teoks kaameraga, mis on neli korda kehvem tavalise mobiiltelefoni omast. Aga samas on igati äge mõelda, et midagi eestlaste (ja välistudengite) kätega tehtut kihutab nüüd 500 kilomeetri kõrgusel kiirusega 7–8 kilomeetrit sekundis.

Koit alustas teed orbiidile reede hommikul 8.41, kui Vostotšnõi kosmodroomilt tõusis õhku Sojuz-2.1b mudelinime kandev rakett. Üheksa minutit ja 43,7 sekundit hiljem eraldus raketist satelliitidega „pakiautomaat“, mis järgnevate tundide jooksul neid orbiidile laiali poetas. TalTechis loodud Koidu kord jõudis kätte kella ühe paiku pärastlõunal. Pärast paaritunnist akude laadimist pidi tehiskaaslane saatma Tallinna esimese signaali, et kõik on hästi ja ta on valmis kaheaastaseks missiooniks.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

17. juuli 2019, 17:22
Eesti tudengisatelliit on kosmoses kadunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee