Maailm

USKUMATU: Prantsusmaal algas kohus liiga valjusti kireva kuke üle (34)

Toimetas Aadu Hiietamm, Aare Kartau, 6. juuli 2019, 09:00
Kohtu alla antud kukk Maurice. Foto: AFP/Scanpix
Lääne-Prantsusmaal Rochefort´is algas neljapäeval kohus kukk Maurice´i üle, keda naabrid süüdistavad hommikul liiga valjus kiremises, vahendab Heute Online.

Kurioosne protsess on pälvinud erakordselt suurt meediatähelepanu. Kukk ise kohtumajas ei viibi, teda esindab kuke omanik Corinne Fessau, kes elab Oléroni saarel Saint-Pierre-d'Oléroni külas juba 35 aastat.

Juhtum, mis sümboliseerib lõhet linna- ja maakogukondade vahel, on tekitanud Prantsusmaal suurt arutelu. Fessau sõnul külastavad kuke üle kaeblevad linlased vaid paar korda aastas külakest. Tema arvates on lahenduseks see, et inimesed peavad aru saama, et maakoht on ikkagi maakoht, ning seal kuked kirevad: „Ma tahan kaitsta kõiki Prantsusmaa kukkesid!“

Internetis on tema petitsioonile Maurice päästa, alla kirjutanud juba üle 125 000 inimese. Kuigi kohtusse kutsuti kukk, läks naine sinna tema asemel, sest ei soovinud, et lind segadust tekitaks. Kohtuistungile tulid aga mitmed inimesed koos kukkedega, et avaldada Fesseaule ja Maurice'ile toetust.

Saint-Pierre-D'Oléroni linnapea Christophe Sueur ütles, et tegu on sügavama probleemiga, mis puudutab kaasaegset ühiskonda. „Probleem seisneb selles, et me ei salli enam üksteist,“ ütles mees ning lisas, et traditsioonilisi külahääli tuleb kaitsta, olgu selleks kas traktorimürin, kirikukellad, kajakate kisa või kuke kiremine. Fessau ning ka kuke advokaat Julien Papineau jäävad kindlaks, et Maurice võidab lõpuks kohtukaasuse.

Kohtuotsust oodatakse 5. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee