ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | NAISED VERSUS SÄÄSED: milline vahend on pinisevate põrguliste tõrjumiseks tõhusaim? (18)

Geidi Raud, Katharina Toomemets, Andra Nõlvak, Reti Jõerand | Video: Tatjana Iljina, Rauno Vahtre , 5. juuli 2019, 18:21
Oleks ju mõnus koduõues või veekogu ääres pikki suveõhtuid nautida, kui sääskede segakoor sinu ümber laulupeo ettelaulmist ei teeks? Õhtulehe naiskond katestas, milline sääsetõrje on kõige tõhusam – käevõru, erinevad spreid või hoopiski plaastrid?

Muljed olid järgmised, kuid ehedamad emotsioonid saad kätte videot vaadates!

Samal teemal

Geidi

Sätin rohelise ja oranži patsikummi meenutava võru endale ümber käsivarte. Need puhastusvahendite järgi lõhnavad sääsevõrud lubavad suve tüütuimate elukate vastu kaitset lausa 200 tundi järjest. Ühe sääsevõru hinnaks on vaid 70 eurosenti. Huvitav, mina pole kunagi selliste sääsetõrjevahenditega kokku puutunud, kuid kolleeg on need kuskilt välja koukinud. Ligilähedaselt sarnane asi, mida varem näinud olen, on mu neljajalgse sõbra puugirihm. Kuid nagu eelaimdus ütleb – need pole kuigi tõhusad sääsetõrjevahend, sest käe ümber paigaldatud võru ei takista mitmel priskel sääsel minu jalal maandumist.

Testin ka spiraali, mis põlema pannes peaks sääsed eemale tossutama. Tõsi, seal vahetusläheduses küll sääski ei lenda, aga kui toss parasjagu minu suunas ei liigu, siis saab must ikkagi sääskede maandumisväljak ning nokatäite kaupa tassitakse minust verd välja... 

Katharina: 

Sääsetõrjevahendite valimine poes on tõeline loterii – kunagi ei tea, kas võidad. Mina võtsin pinisevate tüütuste vastu võitlemiseks proovida sääsetõrjeplaastrid ja legendaarse OFF sprei. Viimane on üldiselt vist kõige populaarsem, sest seda saab pea igast ettejuhtuvast poest. Pihustatavate vahendite puhul häirib mind see, et pärast hõljub ümber jube lõhnapilv ja kui juhtud seisma tuulesuuna suhtes valesti, võid omale kogu pihustatud kraami kogemata näkku paisata. Tuleb aga tunnistada, et OFF jäi vähemalt minu puhul võitjaks – ükski piniseja mind piinama ei tulnud.

Sääseplaastritest polnud ma aga varem kuulnudki ja nii tuli sellise variandi olemasolek mulle tõelise üllatusena. Esiti arvasin, et need tuleb nahale kleepida, kuid kasutusjuhend ütles, et plaastreid tuleb kasutada riietel. Mis seal ikka – kleepisin omale ette- ja tahapoole kolm plaastrit ja istusin sääski ootama. Peagi nägin üht vereimejat juba enda ümber ringi tiirutamas ja imemiseks head kohta otsimas. Kaua ei läinud, kui sääsk mu jalast verd imema maandus ja sellega lugesin plaastrikatsetuse lõppenuks. Eriti hästi plaastrid just ei lõhnanud – meenutas halva lõhnaga õhuvärskendajat –, kuid ilmselt on neidki erineva lõhnaga. Välimuselt olid nad aga ilusad, värviliste piltidega. 

Andra

Sääsetõrjevahendid on tavaliselt tugeva aroomiga, mistõttu võikski eeldada, et nii pinisejad kui ka igasugused teised putukad-mutukad sinu verd pärast selle sissehingamist enam ei himusta. Oma lapsele olen ma ostnud aga õrna ja hästi lõhnavat Linea Mama Baby säästetõrje spreid ja see katse tundus hea võimalusena see omal nahal ära proovida. Kuigi olen igati looduskosmeetika ja kõiksugu keemiavabade toodete poolt, teevad pakendil seisvad loetelud asjadest, mida koostises kasutatud ei ole, ettevaatlikuks. Seda just peamisest seetõttu, et ma ei ole kunagi varem kokku puutunud isegi mitte keemiat täis vahendiga, mis KÕIK sääsed eemal hoiaks. Kui Linea Mama Baby sobib määrimiseks beebi õrnale ja tundlikule nahale, siis kuidas ta sääski eemal hoidma peaks?

„Ekstraktid orgaanilisest kasvatustest, parabeenide vaba, värvainete vaba, dermatoloogiliselt testitud...” seisab etiketil. Lisaks lubatakse, et see vahend ei jäta plekke, pole libe ega sisalda kemikaale ja sünteetilisi aineid. Muutun ühe rohkem skeptiliseks...

Egas muud üle jää, kui testima hakata. Nuusutades pudeli sisu on küll tunda veidi sellist klassikalist Cifi lõhna, kuid pihustades pole enam midagi tunda. Ma nüüd ei tea, kas asi oli tuulises ilmas või on tegemist imetootega, kuid ükski sääsk oma nõela minusse ei sutsa.

Reti:

Minul õnneks vedas – saan testida jahimeeste 100% toimivat Ben's Max sääsetõrjet. Olen juba alguses kindel, et see toimib ja ma ei pea pettuma. Kui vahetult enne katset tegin vaeseomaks nii umbes 6–7 mind rünnanud sääske, siis pärast selle sprei pihustamist ei tulnud keegi mind segama. Sääsed hoidsid kaarega eemale.

Peesitasime kolleegidega koguni veekogu ääres, et tüütuid tegelasi ligi meelitada, kuid minu lähedale ei tulnud keegi. Muidugi on see tõrje väga mürgine ja seepärast lastele ei sobi. Kindlasti tuleb pärast toote kasutamist käed ära pesta, et toiduga organismi ei satuks. Märkimisväärne on see, et erinevalt teistest tõrjetest see ei haise. Täiesti lõhnatu. 

Teinekord kui lähete kuhugi sääseklubisse (loe: metsa, maale jms), siis võid kindel olla, et Ben's Max toimib! Sajaprotsendiliselt!

Täname Arbavere Puhkekeskust sooja vastuvõtu ja vajalike vahendite kasutusvõimaluse eest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee