Maailm

MILLINE ÕNN: pere sai taas kokku kuus aastat tagasi kadunud koeraga (3)

Toimetas Aare Kartau, 5. juuli 2019 10:48
Õnnelik Jodie Ferrier koos Ferniga.Foto: facebook.com/pg/findfernwithme
Kokkerspanjel nimega Fern kadus Ferrieri perekonna kodust 2013. aasta aprillis. Nüüd, enam kui kuus aastat hiljem, sai õnnelik pere taas koeraga kokku, teatab Shropshire Star.

Jodie Ferrier alustas kampaaniaga Find Fern 2013. aastal, kui koerake nende Lõuna-Inglismaal asuva kodu juurest kadus. Ta usub, et tollal üheaastane koer varastati nende talust tõuaretuse eesmärgil. „See oli täiesti südantlõhestav. Me tegime abikaasa ja pojaga põllul tööd. Meil oli tol ajal neli koera, kes olid kõik meiega kaasas. Viimane kord kui ma Ferni nägin, istus ta sissesõiduteel. Kaks minutit hiljem oli ta kadunud,“ ütles Ferrier, kelle sõnul alustati kohe suurt otsingut, mis aga tulu ei toonud.

Pereema lõi edutute otsingute järel veebikampaania Find Fern. Nende Facebooki leht sai kõigi aastate peale üle 10 000 jälgija, kes tundsid kaasa pere tragöödiale. Kuue aasta jooksul käisid Ferrierid mitmeid koeri vaatamas, ent ükski polnud nende Fern. Otsingud said lõpu sellel nädalal, kui koera märkas umbes 20 km kaugusel Ferrierite endisest kodust üks kohalik mees, kes spanjeli loomaarsti juurde viis. Too tuvastas looma kiibi ning helistas perekonnale, kes oli kolinud Wighti saarele.

Jodie Ferrier ütles, et ta ajas telefonikõne järel kohe oma kolm last autosse ning koos sõideti praamile. Veterinaarkliiniku personal jäi kauem tööle, et perekond ei peaks õnnelikuks taaskohtumiseks hommikuni ootama. Pereema ütles, et kui loomaarst ukse avas, tundis ta koerakese kohe ära. Ferrier arvab, et Fern jäeti koeraaretajate poolt maha, kui temast enam kasu polnud. Kui mitte arvestada sügelevat nahka, oli koeraga kõik korras. Eriti emotsionaalne oli koeraga taaskohtumine kaheksa-aastasele perepoeg Ethanile, kes oli Ferni kadumise ajal kaheaastane, ent alati tema otsingutega seotud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee