Eesti uudised

Sotsiaalminister: müügilt leitud mürgised maasikad on üksikjuhtum (66)

Marvel Riik, 5. juuli 2019 10:08
Tanel Kiik.Foto: Martin Ahven
Sotsiaalminister Tanel Kiige hinnangul on Eesti toit puhas ja kvaliteetne. See, et Tallinna Keskturult leiti maasikatest keelatud kemikaale, on ministri sõnul üksikjuhtum. „Tegelikkuses me näeme, et needsamad näited, kui avastatakse ühe või teise kemikaali olemasolu, näitavad seda, et meie asutused teevad head tööd, et neid kontrolle tehakse,“ rääkis Kiik.

Ministri sõnul ei tohiks Eesti toidu puhul minna kergesti nii-öelda paanika teed. „Üleüldiselt Eesti toit on puhas ja kvaliteet on kõrge, seda on näidanud erinevad uuringud,“ rääkis Kiik. „Põhisõnum võiks olla see, et see toit, mida saate poest, ja see toit, mida ennekõike Eestis tehakse ja pakutakse, vastab kõrgetele kvaliteedinõuetele, on tervisele ohutu. Ja eriti suvisel ajal, kus väga palju tõepoolest on kätte saada n-ö kodumaist värsket toodangut.“

Kiik julgustab eestlasi ostma kodumaist kaupa: nii maasikaid, tomateid, kurke kui ka kõike muud.

Ühtlasi nentis minister, et olenemata valdkonnast tuleb ikka ette suuremaid ja väiksemaid rikkumisi. „Neid tulebki kontrollida ja neile tähelepanu pöörata, aga kunagi ei tohi teha seda viga, et neid üldistada kogu sektorile või valdkonnale,“ lisas ta.

Samal teemal

30.06.2020
7 KERGET MAASIKAMAIUST: kõige lihtsamad viisid, kuidas maasikaid nautida
05.07.2019
Kontrollid jätkuvad: mürgiseid maasikaid müünud kasvataja põlde uurib järgmine asutus
04.07.2019
Juhtkiri | Kole maasikaplekk marjakasvatajate kuuerevääril
04.07.2019
Süüdistatud maasikakasvataja: kõik on laim! Analüüsid näitasid, et mu põllud on puhtad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee