Eesti uudised

Talunik jätkab hüvitisevaidlust toiduliidu juhiga ringkonnakohtus (7)

Siim Randla , 5. juuli 2019 07:11
Valgamaa põllumeeste liidu juhatuse liige Kaupo Kutsar.Foto: Aldo Luud
 Valgamaa põllumeeste liidu juhatuse liige Kaupo Kutsar vaidlustab Tartu ringkonnakohtus Tartu maakohtu otsuse, mille järgi ta peab Toiduliidu juhile Sirje Potisepale au teotamise eest maksma 2000 eurot hüvitist.

 Kaupo Kutsar ütles mullu  sügisel Lõunaeestlasele, et Sirje Potisepp on juba aastaid inimesi petnud ning on saanud presidendilt vale kuvandi loomise eest paraku teenetemärgigi. Ta leiab, et lipumärk peaks olema vaid toodetel, mis on tehtud Eesti lihast, jahust või mõnest muust toorainest.

 „Kahjuks ei ole maakohus andnud Sirje Potisepa aastatepikkusele lipumärgi üdini kodumaisena kujutamisele õiguslikku hinnangut. Seega tundub maakohtu otsus igati esialgne,“ ütleb Kutsar. „Usun, et esitatud tõendite põhjal peaks saama tõestatud, et Potisepp on rääkinud ja ka kirjutanud meedias lipumärgiga toodetest kui üdini kodumaisest. See ei ole vastavuses ka lipumärgi statuudiga.“ Kutsari sõnul on kohtu hinnang kopeeritud hageja seisukohtast ja sellega ei saa nõustuda: „Kohtu hinnangul ei ole hageja ega toiduliit kordagi püüdnud jätta muljet, et lipumärgiga tähistatud toit on alati valmistatud Eesti toorainest.“

Ta tahab end kaitsta järgmises kohtuastmes, kuid see on kulukas. Samuti peab Kutsar veel leidma raha, et tasuda senist advokaadiarvet. „Usun oma võimalustesse, sest lõpuks peaks ju tulema kohtu hinnang Sirje Potisepa meedias loodud kuvandi eksitamise või mitteeksitamise kohta,“ lausus ta.

 „Maakohus on asja põhjalikult ja erapooletult hinnanud ning jõudnud õigele järeldusele, et eraisiku laimamine oma poliitiliste eesmärkide saavutamiseks ei ole aktsepteeritav. Kui Kaupo Kutsari eesmärk on saavutada, et lipumärki kasutataks vaid Eesti toorainest tehtud toodetel, siis on selleks teisigi, kui toiduliidu juhi ründamine,“ sõnas Potisepa esindaja, advokaat Triin Toom.