Eesti uudised

Halb üllatus sõja korral Eestist lahkujatele – piir suletakse (263)

Maaleht, 4. juuli 2019 12:21
Foto: Martin Dremljuga/Ekspress Meedia
Uuringu kohaselt kavatseb kindlasti või tõenäoliselt ligi 200 000 elanikku sõjaolukorras Eestist lahkuda. See ei pruugi aga õnnestuda, sest sõjaseisukorra ajal on riigil õigus piir sulgeda.

2015. aastani reguleeris piiride sulgemist sõjaaja riigikaitse seadus, kuid 2016. aastast on see kindlaks määratud riigikaitseseadusega, selgitas kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja asetäitja Andres Sang.

“Sisuliselt kehtib uue seadusega samamoodi edasi võimalus riigi julgeoleku ja avaliku korra huvides piirata isikute õigust lahkuda Eestist ja asuda Eestisse,” märkis Sang.

Samal teemal

Lihtsamalt öeldes: riigist lahkumise piiramine sõjaseisukorra ajal on vajalik selleks, et riigi kaitsmisse oleks kaasatud kogu ühiskond ning mis tahes vahendid ja varud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Maalehest. 

Kaitseministeeriumi tänavu märtsis tellitud uuringu järgi plaanib sõjaohu korral Eesti tolmu kindlasti või tõenäoliselt jalgadelt pühkida iga viies inimene. Kõige teravamalt kerkivad esile just noored – 20–29aastastest jätaks Eesti maha 42 protsenti küsitletutest, 15–19aastastest lausa iga kolmas. Tõsi, enamik neist on muulased ja/või naised.

74 protsenti 15–34aastastest meestest kinnitas, et vajadusel on nad valmis riigikaitses osalema. 

Samal teemal

16.07.2019
Kaitseministeeriumi asekantsler: alahindame pidevalt Venemaa võimekust meid üllatada
27.06.2019
Valmis tööks ja kodumaa kaitseks? Noored viilivad või pagevad