Laulu- ja tantsupidu

ÕL VIDEO JA FOTOD | LASTE TASKURAHA KALLAL: arbuusi müüakse tantsupeolistele kulla hinnaga (196)

Geidi Raud, Martin Šmutov | Video: Tatjana Iljina, 4. juuli 2019, 15:44
Foto: Erki Pärnaku
Nii mõnigi toiduputka on pannud Kalevi staadionil püsti tulusa, ent pealtvaatajale südametuna näiva äri: väikesesse topsikusse surutud kuni kümne arbuusitüki eest küsitakse tantsupeo proovides osalejatelt raha sama palju kui maksab pirakas arbuus – 3 kuni 3,5 eurot. 

Õhtuleht hankis 99-sendise kilohinnaga (kliendikaardiga maksnuks 59 senti) arbuusi, millel kaalu kuus head kilo ning proovis, mitu 0,5-liitrist topsikut sellega täita saab. Selgus, et kümme ehk tantsupeo vääringus saime 35 euro eest arbuusitopsikuid. Kui lahutada sealt arbuusi ja topsikute hinnad, on kasum rohkem kui viiekordne. Reaalselt ilmselt veel suuremgi, sest massidele müüdavad arbuusid on hangitud hulgimüügist.

Hinnad Kalevi staadionil.Foto: Erki Pärnaku

Kuid lisame arbuusile veel noppeid tantsupeo proovides müüdavate snäkkide hindadest. Parim rahateenimise viis on muidugi ühest kartulist tehtud maitsestatud spiraal hinnaga 2.50.

Pähklikotil on hinnaks 17 eurot, vahvlikotil 12.

Hinnad Kalevi staadionil.Foto: Erki Pärnaku

Tavaline viineripirukas maksab 3 eurot, tema natuke priskem teisest taignast vend 3.50. Keskmisest pikemaks venitatud viineripirukas nimega "Jahimehe hotdog" maksab tantsupeo alal suisa 5 eurot. Sama palju tuleb rahvarõiva taskust välja koukida liha-küüslaugu tšerbureki soetamiseks.

Hinnad Kalevi staadionil.Foto: Erki Pärnaku

Kas neid ülehinnatud palukesi saab endale lubada väljastpoolt Tallinna tantsupeole tulnud laps, kelle vanemad on viimsed kopikad kokku kraapinud, et see põnnile pealinna taskurahaks anda? Vaevalt. 

Näiteks Balti jaama turul Samsas algavad tšeburekkide hinnad kahest eurost.

Hinnad Balti jaama toidukohas Samsa.Foto: Erki Pärnaku

Tallinna kesklinnas Kadrioru piiril asuvas kohvikus Nostalgia Kodupagarid saab lihapiruka kätte 1.50-ga. Sama kallis on ka kanalihapirukas.

Hinnad kohvikus Nostalgia Kodupagarid.Foto: Erki Pärnaku

Hinnad kohvikus Nostalgia Kodupagarid.Foto: Erki Pärnaku

Narva kohvikus algavad pirukate hinnad 70 eurosendist. Umbes sama on seis ka suuremates toidupoodides.

196 KOMMENTAARI

k
Kristo Poljakov 6. juuli 2019, 16:38
Palun väga -- saite, mida tahtsite(?) -- turumajandus ja kapitalism ehk rahapõhine majandus ehk sihilik tehislik nappus planeeritud tasuta külluse asemel... Nt laululava ümber võiks ju vabalt kasvada erinevaid viljapuid ja muidki aedvilju...
a
Ats 6. juuli 2019, 10:44
Ja veel...müügiplatsi rendihinnast-kui suur on see laulupeol,pole uurinud,kuid kordades väiksemal 3 päevasel üritusel lauluväljakul oli kohamaks kuus tuhat euri...
Loe kõiki (196)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee