Krimi

UUT MOODI LIIKLUSÕNNETUS: vigastada sai purjus elektritõukerattur (14)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 4. juuli 2019, 11:08
Foto: Jörgen Norkroos
Kolmapäeva lõunal juhtus Tallinnas esimest korda liiklusõnnetus, mille üheks osapooleks oli elektrilise tõukeratta juht.

Kell pool kaks juhtus Juhkentali tänava kõnniteel õnnetus, kus 24aastane joobes mees sõitis elektritõukerattaga Segway ja oleks peaaegu jalakäijale otsa sõitnud. Selle vältimiseks mees kukkus ja oli selle käigus saadud vigastuste pärast vaja viia Ida-Tallinna Keskhaiglasse. 

Politsei palub ühendust võtta jalakäijal, kes osales juhtumis ning õnnetuse pealtnägijatel. Helistada politsei kliendiinfo telefonil 612 3000 või saata e-kiri aadressile pohja.lmt@politsei.ee.

Sotsiaalminister Tanel Kiik märkis neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et kuigi loodussõbralikud alternatiivid on igati tervitatavad, peab enne nende võimadamist olema kindel, et on tagatud ohutus. Kiik selgitas, et Eesti peaks võtma teiste riikide kogemustest õppust ja tõi näiteks Pariisi, kus on elektritõukeratastega liiklemine reguleeritud kiirusepiirangu, kõnniteele parkimise keelu ja muude reeglitega ning lisaks tehakse liiklejatele pidevalt üleskutseid kanda kiivrit ja sõites teiste liiklejatega viisakalt käituda. Ka Eestis on uute lahenduste pakkumisel vaja reegleid, sest muidu on suurem tõenäosus õnnetusteks, mis võivad ka surmaga lõppeda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee