ÕL TV | Õhtuleht

ÕL TÄNAVAKÜSITLUS | Kas teie võtate osa laulu- ja tantsupeost? (39)

Kalle Valge | Video: Rauno Vahtre, 4. juuli 2019, 13:31
Tänavaküsitlus laulupeostFoto: Rauno Vahtre
Õhtuleht uuris, kellel on kavas minna 4.–7. juulil toimuvatele laulu- ja tantsupeo üritustele ning keda jätab see sootuks külmaks. 

Proua Nelli saab 4. juulil tähistada oma 50. pulma-aastapäeva. Kusjuures just tema pulmapäeval toimus laulupeo 100. juubelikontsert, mistõttu tähistamist on palju.

Samal teemal

Kiideti tantsupeol uue tuulena tõusnud pererühmasid, mis on linlaste arvates suurepäraselt hakkama saanud ning liidavad ühtsemaks nii perekondi kui ka Eestit tervikuna.

Vanemad daamid Eha ja Krista teadsid meenutada aega, kui "Mu isamaa on minu arm" oli peorepertuaaris keelatud, ent ühendkooride 30 000 liiget hakkasid pärast ametlikku kava seda lihtsalt laulma, ilma dirigendita. Parteijuhid ei osanud midagi peale hakata. Kogu publik seisis püsti.

"Vististi anti siis [dirigent Gustav] Ernesaksale vaikselt märku ja tema jooksis pikkade hüpetega pulti ning juhatas laulu koos lauljatega lõpuni," meenutas proua Eha. "Pärast seda ei olnud "Mu isamaa on minu arm" enam kunagi keelatud – vist mõistsid parteilased isegi, et seda ei ole mõtet teha, me laulame niikuinii!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee