Eesti uudised

Hillar Teder: Savisaar küsis kahel korral väga intensiivselt annetust (22)

Ärileht, 4. juuli 2019 07:24
Savisaare protsess, Hillar TederFoto: Stanislav Moshkov
Edgar Savisaare korruptsiooniprotsessil altkäemaksu ja ebaseaduslikku rahastamist tunnistanud suurettevõtja Hillar Teder ütles, et endal ta süüd ei näe, kuna oli alati Keskerakonnale annetuse tegemisest keeldunud. 

Teder rääkis, et protsessi alguses ei saanud üldse aru, mida talle ette heidetakse, Politsei tuli ja ütles, et esitame teile kahtlustuse, andis dokumendi, mis mahub ühele A4 paberile, ja Teder ei saanud enda sõnul järnenud aasta jooksul mitte midagi muud teada.

Samal teemal

„Kui lugesin süüdistust, siis mulle heideti ette, et ühel kohtumisel Savisaarega olevat me sõlminud temaga ebaseadusliku leppe, mis seisnevat selles, et mina annan Paavo Pettai firmale laenu Keskerakonna kampaania rahastamiseks ja Savisaar vahetab mulle Kadriorus, kus me olime linnaga naabrid, ühe krundi,“ selgitas ta ja lisas, et tegeliklult olid mõlemad tehingud sõlmitud täiesti seaduslikult. 

Tegelikult polevat Teder ja Savisaar kapo uurimise all olnud kohtumisel Kadrioru kruntidest sõnagi rääkinud, vaid kohtumine oli Savisaare kui erakonnajuhiga selleks, et rääkida Ukrainas toimunust.

„Ma sain väga selgelt aru, kellega ma kohtun ja millest me räägime,“ märkis Teder ja lisas, et Savisaarest polnud kena teiste teemade vahel mitu korda intensiivselt annetust küsida, kuid toona oli see tema kui erakonnajuhi jaoks väga suur mure olnud.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee