Krimi

JÕHKRA RETSI MURE: vangivalvur lõhkus jope ära (26)

Ohtuleht.ee, 4. juuli 2019 10:13
Silver Piller tahab uut jopet.Foto: Aldo Luud
Vangid pöörduvad erinevate kaebustega vanglaelu kohta halduskohtusse pea igapäevaselt. Enamasti on tegu tavapärast eluolu puudutavate kaebustega, kuid mitme jõhkra vägivallateoga hakkama saanud Silver Piller kaebas Tartu Vangla kohtusse väga proosalisel põhjusel - tema jope läks katki.

Piller sattus esimest korda vangi juba 19aastaselt, kui ta Tartus ühe kaubanduskeskuse juures jõi koos 51aastase topsisõbraga, kellega tal tekkis sõnelus ja seejärel peksis Piller mehe kaikaga surnuks. Mees saadeti vangi kümneks aastaks.

Tänavu jaanuaris jalutas Piller vangla jalutusboksis ja kui teda hakati kongi tagasi viima, siis pandi tema käed raudu. Seda tehti Pilleri sõnul aga nii jõuliselt, et tema jope olla katki läinud. See mõistagi Pillerile ei meeldinud ja ta edastas kohe kaebuse halduskohtusse, kus nõudis vanglalt uut jopet või hüvitist - 30 eurot.

Samas põrkus vang kohe talle üllatavalt ületamatu takistuse vastu - hagi menetlusse võtmiseks oleks pidanud ta kuu jooksul tasuma ka 15eurose riigilõivu, kuid seda Piller ei teinud ja nii ei saanud tema lõhutud jope juhtum ka kohtukulli menetleda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee