Poliitika

Huvide konflikt võttis Taavi Aasalt TTV nõukogu esimehe koha (12)

Marvel Riik, 3. juuli 2019 16:01
Taavi Aas.Foto: Stanislav Moshkov
Endisele Tallinna linnapeale Taavi Aasale sai saatuslikuks majandus- ja taristuministri portfell, mille valitsemisalasse kuulub Tehnilise Järelevalve Amet, mis omakorda hoiab kontrollivat silma peal Tallinna Televisioonil (TTV). „See sai mulle teatavaks mõned nädalad tagasi,“ selgitas Aas.

„See [otsus] on minu initsiatiiv ja siin on tegelikult väga lihtne põhjus. Ministrina on minu haldusalas ka Tehnilise Järelevalve Amet, kes teostab kontrolli TTV üle. Ja puht juriidilistel põhjustel ei saa ma jätkata,“ rääkis majandusminister pärast TTV nõukogu koosolekut. „See sai mulle teatavaks mõned nädalad tagasi, kui ma teavitasin [olukorrast] kõigepealt riigikantseleid, mis selgitas kõiki tagamaid ning teavitas mind siis, et siit võib tekkida huvide konflikt.“

„Tänasel koosolekul ei tahtnud ma spetsiaalselt rääkida tulevikusammudest, küll aga rääkisime sellest, mis on TTV tehtud. Arvan, et on saadud päris häid tulemusi. Aastalõikes on võimalik kokku hoida kuskil 500 000 eurot,“ märkis Aas, kelle hinnangul leidub kokkuhoiukohti veelgi. „See tähendab vähendatud programmi, aga rahalises mõttes on tehtud tublisti tööd ja arvan, et TTV saab edasi elada.“

Aas ei välistanud, et nõukogu uue esimehega vaatab üle ka senise juhatuse tegevuse ja teeb seal vangerdusi. „Kindlasti tuleb nõukogu selle teema juurde.“

Õhtulehele on viidatud, et Aasa mantlipärijaks saab Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, kes vastutab pealinnas ettevõtluse eest. Aas ei tahtnud nimedega spekuleerida, kuid nentis, et Riisalu täidab kriteeriumi. „Arvan, et ta peaks kindlasti olema linna tippjuhtkonnast ja miks mitte ettevõtlusest,“ märkis Aas.

„Hetkel ma ei tea sellest… Ma ei oska seda kommenteerida,“ ütles Riisalu Õhtulehele kolmapäeva hommikul, kui küsiti, kas temast saab järgmine nõukogu esimees.

Usutluses ERRi uudisteportaalile ütles Kõlvart, et TTV ei saa täiendavat rahastust ning lubas linna meediasüsteemis muutusi. „Juba paegu me otsustasime, et me täiendavalt raha ei eralda ja kui rääkida pikemast perspektiivist, siis loomulikult peame mõtlema sellele, mis on see mõistlik eelarve ja mis on need eesmärgid, mida me peaksime Tallinna Televisoonile püstitama,“ rääkis Kõlvart.

TTV töötab praegu säästurežiimil. Meediakanal koondas hiljuti kaheksa töötajat ja juhatuse liikme Taavi Puki sõnul kaalub Solarise ruumidest lahkumist. See on kaasa toonud spekulatsioonid televisiooni müümisest, sulgemisest või ka ühendamisest teiste Tallinna meediakanalitega nagu ajalehed Pealinn ja Stolitsa või ka linna pressiteenistusega Raepress.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee